WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Patrick Mouratoglou: Maria Szarapowa nie zasługuje na dzikie karty

Patrick Mouratoglou, trener Sereny Williams, ocenił, że powrót Marii Szarapowej do zawodowego tenisa jest ważny dla rozgrywek WTA. Dodał również, iż Rosjanka nie powinna otrzymywać od organizatorów turniejów pomocy w postaci dzikich kart.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
PAP/EPA / THAIS LLORCA

Maria Szarapowa w kwietniu powróciła do rozgrywek po zawieszeniu spowodowanym stosowaniem niedozwolonych środków. Organizatorzy turniejów chętnie przyznają Rosjance dzikie karty. Z tą przepustką zagrała już w Stuttgarcie, Madrycie i w Rzymie, występuje w obecnym tygodniu w Stanfordzie, a także ma zagrać w Toronto.

Wiele rywalek Szarapowej nie kryło irytacji faktem, że tenisistka powracająca po zawieszeniu za doping może liczyć na specjalnie względy. Podobnie uważa także słynny trener Patrick Mouratoglou.

- Cieszę się, że Szarapowa wróciła do rozgrywek, ale uważam, że nie zasługuje na dzikie karty. Ona wraca do zawieszeniu za doping, a to co innego niż powrót po przerwie spowodowanej kontuzją czy ciążą - mówił Mouratoglou, cytowany przez portal tennisactu.net.

- Nie mam nic przeciwko Szarapowej, ale uważam, że tenisistce, która została zawieszona za doping, nie należy udzielać takiej pomocy. Powinna zaczynać od zera i traktować to jako część kary - dodał szkoleniowiec Sereny Williams.

Francuz zaapelował również o zmianę w przepisach. - Uważam, że w regulaminach ATP i WTA powinien być paragraf zakazujący przyznawania dzikich kart tenisistom i tenisistkom powracającym po zawieszeniu za doping.

ZOBACZ WIDEO Michał Haratyk: Jeśli to szczyt formy, przyszedł w dobrym momencie (WIDEO)

Czy zgadzasz się z Patrickiem Mouratoglou, że tenisistki powracające po zawieszeniu za doping nie powinny otrzymywać dzikich kart?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
tennisactu.net

Komentarze (10):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • DirFanni 1
  Dekadenckie poglądy, nic chwalebnego. Otóż człowiek jest tym bardziej człowiekiem im więcej ma zasad i ograniczeń sobie narzuca. Po to jest dekalog i on nas utrzymywał w pionie do tych czasów, bo inaczej w krótkim czasie wrócilibyśmy na drzewa. Pieniądz jest jedynym wyznacznikiem wartości w zdegenerowanym świecie, nie normalnym, który tworzył naszą cywilizację. Pogoń za pieniądzem jako jedyną wartością i kryterium ją zniszczy. Dlatego należy się przeciwstawiać takim tendencjom bo ich utrwalanie odbije się rykoszetem na nas samych, również na tych którzy nie widzą w tym nic złego i przyjmują bezkrytycznie zastaną rzeczywistość. Świata nie zmienimy? Nie wiadomo, wszystko wszak płynie a to co wartościowe płynie zawsze pod prąd, to co z prądem to śmieci.Co do Szarapowej to nikt nie mówi o jej dodatkowym karaniu i sprawa nie jest taka błaha jak piszesz bo proceder miał miejsce latami i nie ważne że środek nie był zakazany. Szukała przewag w farmakologi i je znalazła to jest fakt i to jest samo w sobie naganne. Teraz ma możliwość gry i nikt jej nie karze- tylko niech gra na tych samych zasadach jak inne. Tak dużo się od niej wymaga? Ciągle szuka przywilejów i przewag ? To znaczy że nic nie zrozumiała jak również aktywnie występujący w jej obronie.
  Pao Nie, nie zawali się no i co z tego. Dla Ciebie może żadna strata, ale mów za siebie. "Dla d#&y jesteś gotów wyrzec się zasad ?" jakich zasad? Zasad? nie licz na to. Nie ma już zasad. Nie w tym świecie, gdzie wszystko kręci się wokół pieniądza. Biznes ponad zasadami jak mówiła Garbi w Madrycie. Nie wiem po co ten cały wykład? Niesprawiedliwość wobec kogo? Nic nie poradzę na to, że Masza jest tak popularna w świecie i ma wielką wartość marketingową. Każdy chce to wykorzystać, a w zasadach, tych z których się korzysta, póki co jest tak, że przysługują jej jako mistrzyni WS te karty i z tej furtki organizatorzy korzystają. Miej pretensje do nich nie do mnie. Mnie tylko chodzi o to, że nie powinno się skreślać nikogo, nawet jeśli popełni tak poważny błąd jak Maria ze swoimi sztabem, a tą sprawę wszyscy znają dobrze. Przekroczyła mało ale dostała dużo. Tak to już jest, złamano tu jakieś zasady? Nie. Odpokutowała? Odpokutowała. Kara skończona, odsiedziała na banie swoje, ale nie, wszystkim mało, musi być jeszcze wytykana palcami, poniżana, sprowadzana do parteru, a najlepiej to niech już w ogóle się nigdzie nie pokazuje światu bo to koksiara forever. Po co to? Błądzić rzecz ludzka, teraz jest czysta. Nie daliby i co, jakiś wielki przykład by poszedł myślisz? Nie pierwsza ona i nie ostatnia. Z tym się nie wygra. Tym bardziej teraz kiedy to coraz więcej płacą. Deal with it.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pao 0
  Nie, nie zawali się no i co z tego. Dla Ciebie może żadna strata, ale mów za siebie. "Dla d#&y jesteś gotów wyrzec się zasad ?" jakich zasad? Zasad? nie licz na to. Nie ma już zasad. Nie w tym świecie, gdzie wszystko kręci się wokół pieniądza. Biznes ponad zasadami jak mówiła Garbi w Madrycie. Nie wiem po co ten cały wykład? Niesprawiedliwość wobec kogo? Nic nie poradzę na to, że Masza jest tak popularna w świecie i ma wielką wartość marketingową. Każdy chce to wykorzystać, a w zasadach, tych z których się korzysta, póki co jest tak, że przysługują jej jako mistrzyni WS te karty i z tej furtki organizatorzy korzystają. Miej pretensje do nich nie do mnie. Mnie tylko chodzi o to, że nie powinno się skreślać nikogo, nawet jeśli popełni tak poważny błąd jak Maria ze swoimi sztabem, a tą sprawę wszyscy znają dobrze. Przekroczyła mało ale dostała dużo. Tak to już jest, złamano tu jakieś zasady? Nie. Odpokutowała? Odpokutowała. Kara skończona, odsiedziała na banie swoje, ale nie, wszystkim mało, musi być jeszcze wytykana palcami, poniżana, sprowadzana do parteru, a najlepiej to niech już w ogóle się nigdzie nie pokazuje światu bo to koksiara forever. Po co to? Błądzić rzecz ludzka, teraz jest czysta. Nie daliby i co, jakiś wielki przykład by poszedł myślisz? Nie pierwsza ona i nie ostatnia. Z tym się nie wygra. Tym bardziej teraz kiedy to coraz więcej płacą. Deal with it.
  DirFanni Miłym gestem to one nie są. Są finansową kalkulacją i w gruncie rzeczy bardzo negatywnym przesłaniem dla wszystkich. Widzicie jak bylibyście Szarapową mieli takie uda i buźkę oraz bioderka to też moglibyście liczyć na naszą przychylność. Co to ma wspólnego ze sprawiedliwością, obiektywizmem i zwykłym poczuciem przyzwoitości? Jaki stąd płynie przekaz w szczególności dla młodego pokolenia? Że są równi i równiejsi a te dyrdymały o równym traktowaniu można o kant d... potłuc! Świat jest sprawiedliwy i tolerancyjny dla wybranych z których mamy korzyść- nie ma wartości ! Tak? Na tym Ci zależy ? Dla dupy jesteś gotów wyrzec się zasad ? Niech startuje jak wszystkie, w kwalach ! Co? Za wielka jest? Jak taka wielka to niech nie gra, nikt jej do niczego nie zmusza ale i niech nie liczy na darmochę jak każda inna. Nie będzie startować? Co za strata ! Kiedyś w końcu i tak przestanie grać- świat się od tego zawali ?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Anežka 0
  Potrzebny? Hmmm nie to, że coś, ale dostaje dzikie karty i rezygnuje, bo kontuzja... Wiem, że to tak nie hop siup, ale robi się to już nieco dziwne? Na mączce zagrała kilka meczów, trawę odpuściła wraca na hard i po jednym meczu znowu mówi papa... jest źle kontuzja wraca.
  Ja jej nie życzę złego, co to, to nie:)
  Baseliner Rzecz w tym, że jest jeszcze inny paragraf. Zwyciężczyni wielkoszlemowej przysługuje nieograniczona ilość dzikich kart. Masha takich zwycięstw ma 5, a frekwencja i zainteresowanie jej osobą jest ogromne. Pomijam już argument, że kobiecemu tenisowi jej powrót jest potrzebny.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×