Challenger Liberec: trzeci wspólny półfinał Tomasza Bednarka i Davida Pela

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek i David Pel po raz trzeci w obecnym sezonie wystąpią w półfinale debla zawodów rangi ATP Challenger Tour. W środę osiągnęli tę fazę turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Libercu.

W drugiej połowie czerwca Tomasz Bednarek i David Pel osiągnęli półfinał zawodów we włoskim Todi, a następnie byli najlepsi w Mediolanie. W środę zameldowali się w 1/2 finału turnieju Svijany Open na kortach ziemnych w Libercu.

Przeciwnikami rozstawionej z trzecim numerem polsko-holenderskiej pary byli Dominik Kellovsky i Robin Stanek. O losach partii otwarcia zadecydowało przełamanie w szóstym gemie. Z kolei w drugiej odsłonie Czesi stracili serwis w 11. gemie i po 66 minutach ulegli ostatecznie 3:6, 5:7.

Bednarek i Pel będą teraz czekać na wyłonienie następnych przeciwników. Najpierw bowiem muszą się odbyć zaległe mecze I rundy oraz ćwierćfinały. Najbardziej prawdopodobne jest, że na drodze naszego reprezentanta i jego partnera do finału staną oznaczeni "dwójką" Niemcy Gero Kretschmer i Andreas Mies.

Svijany Open, Liberec (Czechy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro środa, 2 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / David Pel (Holandia, 3) - Dominik Kellovsky (Czechy) / Robin Stanek (Czechy) 6:3, 7:5

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Mam nadzieję, że zrobię coś, co jeszcze nikomu się nie udało (WIDEO)

Źródło artykułu: