WTA Stanford: szybka Petra Kvitova w ćwierćfinale, Catherine Bellis kolejną rywalką Czeszki

Czeszka Petra Kvitova pokonała 6:2, 6:2 Ukrainkę Katerynę Bondarenko i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier na kortach twardych w Stanford.

PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Dla Petry Kvitovej (WTA 14) to pierwszy występ w Stanford. Przed US Open Czeszka planuje zagrać jeszcze w trzech innych turniejach (Toronto, Cincinnati, New Haven). W czwartek łatwo rozprawiła się z Kateryną Bondarenko (WTA 111). Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Ukrainką.

W trwającym równo godzinę meczu Kvitova zaserwowała cztery asy, a Bondarenko popełniła osiem podwójnych błędów. Ukrainka nie miała ani jednej szansy na przełamanie, a sama cztery razy oddała podanie. Naliczono jej 11 piłek wygranych bezpośrednio i 11 pomyłek. Czeszka miała 31 kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów.

Catherine Bellis (WTA 44) pokonała 7:6(3), 6:2 Veronikę Cepede Royg (WTA 85). W I partii Amerykanka obroniła dwie piłki setowe (przy 5:6). Wcześniej prowadziła 5:1 i 40-0. Wykorzystała dopiero piątego setbola, przy 6-3 w tie breaku. Przy 1:1 w II secie reprezentantka gospodarzy oddała podanie, ale zdobyła pięć gemów z rzędu.

W trwającym 86 minut spotkaniu Bellis zdobyła 34 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 10 break pointów. Amerykanka po raz drugi zagra w ćwierćfinale turnieju w Stanford. W ubiegłym roku w walce o półfinał urwała seta Venus Williams. Tym razem jej rywalką będzie Kvitova, z którą zmierzy się po raz pierwszy.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)