Cykl ITF: Justyna Jegiołka pozostaje bez trofeum w 2017 roku. Jej deblowa partnerka przegrała dwa finały

Justyna Jegiołka i Mihaela Buzarnescu nie wygrały turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w brytyjskim Woking. Rumuńska partnerka Polki przegrała w sobotę bardzo wyrównane finały singla i debla.

Rafał Smoliński

Mihaela Buzarnescu rozegrała najpierw decydujący pojedynek w turnieju gry pojedynczej, w którym musiała uznać wyższość najwyżej rozstawionej Jasmine Paolini. Włoszka pokonała tenisistkę z Bukaresztu 6:4, 1:6, 6:4.

Po regulaminowym wypoczynku Rumunka przystąpiła do walki o tytuł w deblu. Przeciwniczkami jej i Justyny Jegiołki były oznaczone czwartym numerem Laura-Ioana Andrei i Petra Krejsova. W pierwszej partii nasza reprezentantka i jej partnerka odrobiły stratę przełamania i wygrały 6:4.

Odpowiedź przyszła w drugim secie, w którym Rumunka i Czeszka były lepsze o dwa przełamania. Później był mistrzowski tie break i niewykorzystane prowadzenie Jegiołki i Buzarnescu po drugiej stronie zmianie stron. Leśniczanka i zawodniczka z Bukaresztu oddaliły jeszcze dwa meczbole, lecz przy trzecim Rumunka wpakowała po dłuższej wymianie piłkę w siatkę.

Po 85 minutach Andrei i Krejsova zwyciężyły ostatecznie 4:6, 6:2, 11-9. Jegiołka pozostaje jeszcze bez tytułu w obecnym sezonie. W sumie ma na koncie dwa singlowe i 16 deblowych trofeów.

sobota, 5 sierpnia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Woking (Wielka Brytania), 25 tys. dolarów, kort twardy

finał gry podwójnej:

Laura-Ioana Andrei (Rumunia, 4) / Petra Krejsova (Czechy, 4) - Justyna Jegiołka (Polska, 3) / Mihaela Buzarnescu (Rumunia, 3) 4:6, 6:2, 11-9

Czy Justyna Jegiołka powróci do Top 200 rankingu deblowego?