ITF Mrągowo: Maciej Rajski odwrócił losy finału z Pawłem Ciasiem i sięgnął po pierwszy tytuł

Maciej Rajski wygrał szóstą i zarazem ostatnią w tym roku męską edycję turnieju Warmia i Mazury Open. W niedzielnym finale imprezy rozgrywanej na kortach ziemnych w Mrągowie pokonał Pawła Ciasia 6:7(5), 7:5, 6:3.

Rafał Smoliński
PAP / Jakub Kaczmarczyk

Notowany obecnie na 840. pozycji w rankingu ATP Paweł Ciaś celował w drugie z rzędu zwycięstwo w turnieju w Mrągowie. Z kolei klasyfikowany na 666. miejscu Maciej Rajski pragnął wygrać swój pierwszy zawodowy tytuł.

Początkowo inicjatywa należała do Ciasia, który po wygraniu partii otwarcia po tie breaku objął prowadzenie 4:2 w drugim secie. Oznaczony "ósemką" Polak nie skończył jednak pojedynku i pozwolił rodakowi wrócić do gry.

Rozstawiony z "trójką" Rajski zdobył przełamanie w 12. gemie i wyrównał stan rywalizacji. W decydującym secie szybko wyszedł na 5:0, lecz miał problemy ze zwieńczeniem spotkania. Udało mu się to dopiero w dziewiątym gemie, dzięki czemu po dwóch godzinach i 51 minutach wygrał ostatecznie 6:7(5), 7:5, 6:3.

Rajski wyrównał na 2-2 bilans spotkań z Ciasiem na zawodowych kortach i wywalczył w Mrągowie 18 punktów do rankingu ATP (zostaną mu dopisane 14 sierpnia). Pokonany przez niego rodak zdobył w tym tygodniu 10 punktów. Do tego w poniedziałek Ciaś otrzyma 18 punktów za triumf w piątej edycji Warmia i Mazury Open.

Niedzielny finał zakończył tegoroczne występy panów na kortach ziemnych w Mrągowie. Już od poniedziałku będą tutaj o punkty rywalizować panie w ramach czterech kolejnych imprez Warmia i Mazury Open.