WTA Stanford: Amerykanki za mocne. Tytuł nie dla Alicji Rosolskiej i Alize Cornet

Alicja Rosolska i Alize Cornet nie wygrały turnieju gry podwójnej zawodów WTA Premier na kortach twardych w Stanfordzie. Ich pogromczyniami okazały się Abigail Spears i Coco Vandeweghe, która wcześniej przegrała finał singla z Madison Keys.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG

Niedzielny mecz o tytuł gry podwójnej trwał zaledwie 59 minut. Rozstawione z "trójką" tenisistki gospodarzy ani razu nie dały się przełamać, a same trzykrotnie odebrały serwis Polce i Francuzce.

W pierwszym secie Abigail Spears i Coco Vandeweghe zdobyły breaka w czwartym oraz ósmym gemie. Z kolei w drugiej partii zadały decydujący cios w szóstym gemie. Nic więc dziwnego, że wygrały pewnie 6:2, 6:3.

Spears, która po sezonie ma zakończyć zawodową karierę, sięgnęła po 20. deblowe trofeum w głównym cyklu. Partnerująca jej Vandeweghe cieszyła z drugiego mistrzostwa. Było to pierwsze wspólne turniejowe zwycięstwo Amerykanek na zawodowych kortach.

Alicja Rosolska nie wywalczyła na kortach Uniwersytetu Stanforda ósmego trofeum rangi WTA, ale dobry wynik pozwoli jej awansować na 33. miejsce w rankingu deblistek. Alize Cornet sporadycznie gra debla, dlatego jest obecnie klasyfikowana w drugiej setce światowej klasyfikacji. Francuzka celowała w Kalifornii w czwarte mistrzostwo.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 710 tys. dolarów
niedziela, 6 sierpnia

finał gry podwójnej:

Abigail Spears (USA, 3) / Coco Vandeweghe (USA, 3) - Alize Cornet (Francja) / Alicja Rosolska (Polska) 6:2, 6:3

Czy Alicja Rosolska zakończy sezon w Top 30 rankingu deblowego?