ATP Cincinnati: ekspresowe zwycięstwa Dominika Thiema i Johna Isnera, Jo-Wilfried Tsonga znów przegrał pierwszy mecz

Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Fabio Fogniniego w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. Do 1/8 finału awansowali też John Isner i Ivo Karlović, który wygrał z Jo-Wilfiriedem Tsongą.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / IAN LANGSDON / Dominic Thiem

Jo-Wilfried Tsonga od dłuższego czasu znajduje się w słabej formie. Od końcówki maja, gdy zwyciężył w Lyonie, wygrał tylko trzy z ośmiu rozegranych spotkań, w tym ani jednego z rywalem z czołowej "50" rankingu. We wtorek poniósł trzecią porażkę z rzędu, w II rundzie turnieju ATP w Cincinnati ulegając 4:6, 6:7(9) Ivo Karloviciowi.

Oznacza to, że do wielkoszlemowego US Open Francuz przystąpi bez wygranego pojedynku na amerykańskich kortach twardych. W ubiegłym tygodniu w Montrealu także przegrał pierwszy mecz (z Samem Querreyem). To może się zmienić, jeśli Tsonga zdecyduje się na występ w przyszłotygodniowej imprezie w Winston-Salem. Wprawdzie jego nazwisko nie widnieje na liście zgłoszeń, ale może poprosić o dziką kartę.

Karlović natomiast wtorkowe zwycięstwo zawdzięcza świetnej dyspozycji serwisowej. W ciągu 95 minut gry posłał 19 asów, przy własnym podaniu zdobył 57 z 78 rozegranych punktów i ani razu nie został przełamany. W III rundzie rywalem 38-latka z Zagrzebia będzie lepszy z pary Nick Kyrgios - Ołeksandr Dołgopołow.

Dominic Thiem bardzo łatwo, w godzinę i sześć minut, odprawił z kwitkiem Fabio Fogniniego. Austriak grał pewnie i agresywnie. Przez cały mecz utrzymywał znakomity rytm, z którego nie wybiła go nawet przerwa spowodowana... naprawianiem kortu. W trakcie pierwszego seta bowiem w nawierzchni powstała dziura i pojedynek na kilka chwil został zatrzymany.

Rozstawiony z numerem trzecim Thiem, który podwyższył na 2-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Fogninim, zapisał na swoim koncie pięć asów, trzy przełamania i 21 uderzeń wygrywających. O awans do ćwierćfinału tenisista z Wiener-Neustadt powalczy z Adrianem Mannarino bądź z Samem Querreyem.

W pojedynku dwóch amerykańskich tenisistów John Isner okazał się lepszy od posiadacza dzikiej karty Tommy'ego Paula. 32-latek pokonał młodszego o 12 lat utalentowanego rodaka 6:3, 6:3 w ledwie 53 minuty.

To był znakomity występ Isnera, turniejowej "14". Reprezentant gospodarzy zaserwował 16 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 28 z 30 rozegranych punktów, posłał 30 winnerów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał trzy z pięciu break pointów.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)