Cykl ITF: Magdalena Fręch już w ćwierćfinale w Brunszwiku

Magdalena Fręch w 69 minut zameldowała się w ćwierćfinale turnieju ITF na kortach ziemnych w Brunszwiku. Łodzianka wygrała już siódmy z rzędu mecz na niemieckiej mączce.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Magdalena Fręch (WTA 241) kontynuuje znakomitą passę w Niemczech. Po tytule wywalczonym w Lipsku zameldowała się w ćwierćfinale imprezy rozgrywanej w Brunszwiku. W czwartek w 69 minut zwyciężyła Niemkę Vivian Heisen (WTA 349) 6:4, 6:1.

Rozstawiona z "czwórką" łodzianka miała pewne problemy w premierowej odsłonie, w której dwukrotnie musiała odrabiać stratę przełamania. Kluczowy dla losów pojedynku okazał się zryw od stanu 3:4, kiedy nasza tenisistka wygrała siedem gemów z rzędu. W drugim secie tenisistka gospodarzy ani razu nie utrzymała podania.

Fręch wykonała kolejny krok w kierunku debiutu w Top 200 rankingu WTA. W piątek jej przeciwniczką będzie rozstawiona z siódmym numerem Norweżka Melanie Stokke (WTA 305).

Mateusz Terczyński i Billy Harris zakończyli w czwartek występ w turnieju ITF w Lambermont. Polsko-brytyjska para przegrała z Belgami Germainem Gigounonem i Simonem Stevensem 2:6, 2:6.

półfinał gry podwójnej:

Germain Gigounon (Belgia) / Simon Stevens (Belgia) - Mateusz Terczyński (Polska, 3) / Billy Harris (Wielka Brytania, 3) 6:2, 6:2

Czy Magdalena Fręch awansuje do półfinału?