ATP Winston-Salem: Roberto Bautista zatrzymał Taylora Fritza, porażki Borny Coricia i Hyeona Chunga

Roberto Bautista w dwóch setach pokonał Taylora Fritza i jako jedyny rozstawiony tenisista znalazł się w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Winston-Salem. W czwartek odpadli za to Borna Corić i Hyoen Chung.

Marcin Motyka
Roberto Bautista PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Na zdjęciu: Roberto Bautista

Roberto Bautista nie spuścił z tonu po tym, jak w środę cieszył się z 200. w karierze wygranego meczu w głównym cyklu. Niespełna 24 godziny później Hiszpan zainaugurował trzecią setkę swoich zwycięstw. W ćwierćfinale turnieju ATP w Winston-Salem pokonał 6:2, 7:6(4) wielką nadzieję gospodarzy 19-letniego Taylora Fritza.

Bautista, turniejowa "jedynka", w ciągu w ciągu 89 minut gry posłał pięć asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał dwa z pięciu break pointów i łącznie zdobył 71 punktów, o 18 więcej od rywala. - Uważam, że w moim wykonaniu był to udany mecz. Zagrałem solidnie i agresywnie - skomentował finalista Winston-Salem Open sprzed 12 miesięcy.

Hiszpan jest jedynym rozstawionym tenisistą, który dostał się do półfinałów tegorocznych edycji zmagań w Karolinie Północnej. W meczu o finał stanie naprzeciw Jana-Lennarda Struffa. W ostatnim pojedynku czwartkowej serii gier, zakończonym tuż przed godz. 23:00 czasu lokalnego, Niemiec okazał się lepszy od oznaczonego "14", 20-letniego Borny Coricia.

Nie powiodło się także innemu młodemu-zdolnemu i rozstawionemu, Hyeonowi Chungowi. 21-letni Koreańczyk, grający z numerem 13. przy nazwisku, w zaledwie 70 minut przegrał 4:6, 2:6 z Damirem Dzumhurem, ulegając Bośniakowi po raz drugi w drugiej konfrontacji na poziomie ATP World Tour.

Dzumhur w 1/2 finału zmierzy się z Kyle'em Edmundem, którego pokonał w zeszłorocznym Australian Open. Brytyjski kwalifikant wygrał 5:7, 6:3, 6:3 z rozstawionym z numerem szóstym Steve'em Johnsonem i w piątek powalczy o pierwszy w karierze finał w głównym cyklu.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 748,9 tys. dolarów
czwartek, 24 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 1) - Taylor Fritz (USA, WC) 6:2, 7:6(3)
Kyle Edmund (Wielka Brytania, Q) - Steve Johnson (USA, 6) 5:7, 6:3, 6:3
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) - Hyeon Chung (Korea Południowa, 13) 6:4, 6:2
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Borna Corić (Chorwacja, 14/WC) 6:4, 7:6(2)

Jaki będzie skład finału turnieju ATP w Winston-Salem?