ITF Mrągowo: Marine Partaud zwyciężczynią trzeciej edycji Warmia i Mazury Open

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NIC BOTHMA /
PAP/EPA / NIC BOTHMA /

Marine Partaud została zwyciężczynią trzeciej edycji turnieju Warmia i Mazury Open rozgrywanego na kortach ziemnych w Mrągowie. W finale pokonała Czeszkę Monikę Kilnarovą 7:6(4), 6:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwotnie pojedynek Marine Partaud (WTA 534) z Moniką Kilnarovą (WTA 492) był zaplanowany na niedzielę, ale opady deszczu zmusiły organizatorów do zmiany. Panie wyszły więc na kort w poniedziałek o godz. 10:00.

Czeszka dobrze weszła w mecz i prowadziła już 4:1. Z czasem jednak coraz lepiej radziła sobie Francuzka, która odrobiła stratę przełamania i wygrała pierwszego seta po tie breaku. W drugiej partii reprezentantka naszych południowych sąsiadów nie stawiła już oporu i po 109 minutach przegrała 6:7(4), 1:6.

Partaud sięgnęła po trzecie singlowe trofeum na zawodowych kortach. Kilnarova nie wywalczyła drugiego tytułu w obecnym sezonie i w całej karierze. Teraz obie tenisistki wezmą udział w czwartej edycji zawodów Warmia i Mazury Open, która zakończy cykl turniejów ITF w Mrągowie.

Warmia i Mazury Open, Mrągowo (Polska) ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów