Challenger Como: derby Polski dla Jerzego Janowicza. Kamil Majchrzak pokonany

W starciu dwóch najlepszych obecnie polskich tenisistów według światowego rankingu Jerzy Janowicz pokonał Kamila Majchrzaka 6:3, 6:4. Łodzianin awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Como.

Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz

Przebieg wtorkowego pojedynku nie zaskoczył. Jerzy Janowicz (ATP 110) kontrolował wydarzenia na korcie, a kiedy miał okazje, to zamieniał je na przełamania. Kamil Majchrzak (ATP 251), który dostał się do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, potrafił zaskoczyć wyżej notowanego rywala, szczególnie z bekhendu, ale w całym meczu nie dało mu to ani jednego break pointa.

Łodzianin rozstrzygnął partię otwarcia przełamaniem w ósmym gemie. Najpierw Majchrzak uratował się pewnym wolejem przy siatce, ale po chwili doszło do wymiany, którą Janowicz zwieńczył potężnym forhendem po krosie. Parę minut później starszy z Polaków wygrał serwis do 15, kończąc tym samym premierową odsłonę.

W drugim secie Janowicz zaatakował w trzecim gemie. Po dobrym zagraniu z bekhendu piotrkowianin odparł jeszcze pierwszego break pointa, jednak dwie piłki później popełnił bardzo prosty błąd z forhendu i stracił podanie. Wyżej notowany z Polaków pewnie trzymał serwis. W ciągu 78 minut posłał osiem asów i zwyciężył zasłużenie 6:3, 6:4.

Przeciwnikiem Janowicza w II rundzie Torneo Citta di Como będzie w czwartek grający z dziką kartą Włoch Matteo Donati (ATP 438), który we wtorek pokonał 5:7, 6:2, 6:3 austriackiego kwalifikanta Lenny'ego Hampela (ATP 371). Polak broni w najbliższych dwóch tygodniach aż 135 punktów (10 za I rundę US Open 2016 i 125 za triumf w Genui). W Como i Genui może ich w sumie zdobyć 205. Pokonanie Majchrzaka dało mu sześć punktów.

26-latek z Łodzi zdecydował się również na występ w deblu. Jego partnerem w Como będzie Grzegorz Panfil, a przeciwnikami w środowym meczu inauguracyjnym zmagania Włosi - Marco Cecchinato (singlowa "jedynka") i doświadczony Flavio Cipolla.