US Open: powtórka z Orange Bowl. Maja Chwalińska odpadła w I rundzie

Maja Chwalińska przegrała w I rundzie singla juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2017. Polska tenisistka po raz drugi musiała uznać wyższość zdolnej Kanadyjki Carson Branstine.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

Po udanych dwustopniowych eliminacjach Maja Chwalińska nie miała szczęścia w losowaniu. Trafiła na rozstawioną z piątym numerem Carson Branstine, z którą pod koniec zeszłego roku przegrała w ćwierćfinale prestiżowych zawodów Orange Bowl.

Na kortach Flushing Meadows doszło do powtórki z Florydy, gdyż Kanadyjka znów skutecznie powróciła ze stanu 0-1 w setach. W partii otwarcia prowadziła już 4:1, ale dąbrowianka odrobiła straty i wygrała pięć kolejnych gemów.

Niewiele brakowało, a sytuacja z premierowej odsłony powtórzyłaby się w drugim secie. Branstine prowadziła już 4:0, kiedy Chwalińska rozpoczęła pogoń. Polka wygrała trzy gemy z rzędu, ale dwa kolejne padły jednak łupem Kanadyjki.

O losach spotkania zadecydował więc trzeci set, w którym wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. Najpierw trzy gemy dla oznaczonej piątym numerem juniorki z Kraju Klonowego Liścia, potem trzy dla polskiej kwalifikantki.

Przy stanie po 4 Chwalińska nie wykorzystała dwóch break pointów. Po zmianie stron Branstine w końcu zwieńczyła trwający 127 minut pojedynek wynikiem 4:6, 6:3, 6:4 przy trzeciej piłce meczowej.

Chwalińska nie opuszcza jeszcze Nowego Jorku, bowiem we wtorek zagra wspólnie z Anną Hertel mecz I rundy debla. Druga z naszych juniorek przegrała decydujący pojedynek eliminacji singla i nie dostała się do głównej drabinki. Przeciwniczkami Polek będą rozstawione z trzecim numerem Amerykanki Caty McNally i Whitney Osuigwe.