US Open: Karolina Pliskova rozbiła zagubioną Jennifer Brady i jest w ćwierćfinale

Czeszka Karolina Pliskova pokonała 6:1, 6:0 Amerykankę Jennifer Brady i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open na kortach Flushig Meadows w Nowym Jorku.

Karolina Pliskova PAP/EPA / ANDREW GOMBERT / Karolina Pliskova

Karolina Pliskova mogła odpaść w III rundzie, ale pokonała Shuai Zhang po obronie piłki meczowej. Wcześniej seta urwała jej Nicole Gibbs. W walce o ćwierćfinał US Open Czeszka straciła tylko gema w spotkaniu z zagubioną na największym korcie świata Jennifer Brady (WTA 91). Dla Amerykanki to drugi wielkoszlemowy turniej, w którym doszła do IV rundy (po Australian Open 2017).

Głęboki return wymuszający błąd dał Pliskovej przełamanie na 1:0 w I secie. Po chwili Czeszka popełniła dwa podwójne błędy, ale odparła dwa break pointy. Dwa wspaniałe returny pozwoliły finalistce US Open 2016 podwyższyć na 3:0. W piątym gemie Brady od 15-40 zdobyła cztery punkty i asem otworzyła swoje konto i również je zamknęła, jak się później okazało. Na więcej nie było ją stać. Grała schematycznie i bardzo niedokładnie. Liderka rankingu nie musiała wchodzić na wysokie obroty, aby zdobywać punkty, bo otrzymywała mnóstwo krótkich piłek ze strony rywalki i mogła posyłać efektowne zagrania, nie musząc dużo biegać. Seta w siódmym gemie zakończył podwójny błąd Amerykanki.

Bekhendem po linii Pliskova wykorzystała break pointa na 2:0 w II partii. W czwartym gemie pogodzona z losem Brady oddała podanie podwójnym błędem. Wynik meczu na 6:1, 6:0 Czeszka ustaliła głębokim returnem. Amerykankę sparaliżował strach i w starciu z liderką rankingu, która męczyła się w poprzednich rundach, nie potrafiła pokazać solidniejszego tenisa. Przebicie kilku głębszych piłek na stronę rywalki było dla reprezentantki gospodarzy zbyt trudnym zadaniem.

W trwającym 46 minut meczu Pliskova zdobyła 22 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Czeszka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Liderce rankingu naliczono 23 kończące uderzenia i dziewięć niewymuszonych błędów. Brady miała sześć piłek wygranych bezpośrednio i 11 pomyłek.

W ćwierćfinale Pliskova zagra z Amerykanką Coco Vandeweghe.