US Open: koniec polskich akcentów. Odpadły Maja Chwalińska i Anna Hertel

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

Maja Chwalińska i Anna Hertel na ćwierćfinale gry podwójnej zakończyły występ w juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2017. W piątek Polki przegrały z rozstawionymi z "siódemką" Rosjankami.

Spotkanie naszych juniorek z Sofją Lansere i Kamilą Rachimową trwało 67 minut. W partii otwarcia Rosjanki nie wykorzystały swoich szans w drugim gemie, ale od stanu po 3 straciły tylko dwa punkty i pewnie wygrały seta 6:3.

Maja Chwalińska i Anna Hertel dzielnie trzymały się za to w drugiej odsłonie. Choć przegrywały już 2:4, to były w stanie wygrać trzy kolejne gemy i wysunąć się na prowadzenie. Później jednak do głosu doszły rywalki, które zwieńczyły cały pojedynek wynikiem 6:3, 7:5.

Piątkowy występ był dla naszych juniorek ostatnim meczem w tegorocznym US Open. Chwalińska odpadła wcześniej w I rundzie singla, po porażce z Kanadyjką Carson Branstine. Z kolei Hertel przegrała w decydującej fazie dwustopniowych eliminacji.

Lansere i Rachimowa powalczą w sobotę o deblowy finał juniorskiej edycji międzynarodowych mistrzostw USA z najwyżej rozstawionym serbsko-ukraińskim duetem Olga Danilović i Marta Kostiuk.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy piątek, 8 września

ćwierćfinał gry podwójnej dziewcząt:

Sofja Lansere (Rosja, 7) / Kamila Rachimowa (Rosja, 7) - Maja Chwalińska (Polska) / Anna Hertel (Polska) 6:3, 7:5

Czy Sofja Lansere i Kamila Rachimowa awansują do finału?