WTA Quebec City: Lucie Safarova i Timea Babos zmierzą się w półfinale

Czeszka Lucie Safarova pokonała 6:4, 7:5 swoją rodaczkę Lucie Hradecką i awansowała do półfinału turnieju WTA International w Quebec City.

Lucie Safarova PAP/EPA / JUSTIN LANE / Lucie Safarova

Lucie Safarova (WTA 33) w Quebec City gra po raz pierwszy od 2013 roku, gdy zdobyła tytuł. Piąty występ w kanadyjskim turnieju rozpoczęła od rozbicia 6:0, 6:1 Anny Tatiszwili (WTA 644), a następnie siedem gemów urwała jej Sofia Kenin (WTA 112). W ćwierćfinale finalistka Rolanda Garrosa 2015 wygrała 6:4, 7:5 ze swoją rodaczką Lucie Hradecką (WTA 166).

W I secie Safarova wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 82 minuty spotkaniu zaserwowała pięć asów, zdobyła 44 z 60 punktów przy swoim podaniu i wykorzystała trzy z czterech break pointów. Było to piąte spotkanie obu Czeszek, bilans to teraz 5-0 dla Safarovej. Hradecka to finalistka turnieju w Quebec City z 2012 roku.

O trzeci finał w kanadyjskiej imprezie (2009, 2013) Safarova zmierzy się z Timeą Babos (WTA 63). Węgierka wyeliminowała po trzysetowych bojach Jamie Loeb (WTA 149) i Naomi Broady (WTA 135), a w ćwierćfinale pokonała 6:3, 6:2 Francoise Abandę (WTA 122). W meczu z Kanadyjką tenisistka z Sopronu posłała siedem asów i obroniła pięć z sześciu break pointów. Safarova wygrała dwa z trzech spotkań z Babos. W tym roku w finale w Budapeszcie górą była Węgierka.

Tatjana Maria (WTA 58) wygrała 6:1, 6:3 z Sachią Vickery (WTA 134). W ciągu 69 minut 30-letnia Niemka odparła cztery break pointy i zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dzięki temu awansowała do pierwszego w karierze singlowego półfinału w głównym cyklu.

Kolejną rywalką Marii będzie Alison van Uytvanck (WTA 98), która pokonała 6:2, 6:2 Caroline Dolehide (WTA 161). Belgijka zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji i zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W II rundzie 19-letnia Dolehide miała zmierzy się z Oceane Dodin (WTA 48), triumfatorką imprezy z ubiegłego roku. Francuzka oddała ten mecz walkowerem powodu zawrotów głowy.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)

Tatjana Maria (Niemcy, 4) - Grace Min (USA) 6:1, 6:1
Alison van Uytvanck (Belgia, 7) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 6:4, 7:6(4)

Timea Babos (Węgry, 3) - Jamie Loeb (USA) 7:6(4), 5:7, 6:2
Tatjana Maria (Niemcy, 4) - Fanny Stollar (Węgry, Q) 6:2, 7:6(4)
Varvara Lepchenko (USA, 5) - Aleksandra Wozniak (Kanada, WC) 6:1, 2:6, 6:1
Alison van Uytvanck (Belgia, 7) - Carol Zhao (Kanada, WC) 4:6, 6:2, 7:6(1)
Caroline Dolehide (USA) - Charlotte Robillard-Millette (Kanada, Q) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Lucie Safarova awansuje do finału turnieju WTA w Quebec City?