Challenger Szczecin: Bez niespodzianek. Gasquet z Mayerem o tytuł

Florian Mayer i Richard Gasquet wygrali półfinałowe potyczki i zagrają w niedzielnym meczu o tytuł w 25. edycji Pekao Szczecin Open.

Dominika Pawlik
Richard Gasquet PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Richard Gasquet
Pierwszym finalistą 25. edycji Pekao Szczecin Open został Florian Mayer, który trafił na Jürgena Zoppa. Estończyk do tej pory radził sobie w Szczecinie bardzo dobrze i nie inaczej było w sobotnim starciu.

Zopp, trenowany przez Kima Tiilikainena, byłego szkoleniowca Jerzego Janowicza, wydawał się mocniejszy fizycznie od Niemca. Początkowo zdominował wydarzenia na korcie, przejął inicjatywę i to właśnie on wygrał premierową odsłonę.

W dwóch kolejnych lepszy był już Mayer, który przede wszystkim lepiej poruszał się po korcie i zachował więcej sił. Do tego doszły podwójne błędy Zoppa i Estończyk nie zdołał już odwrócić losów spotkania. - To był trudny rywal, bardzo pewny siebie, pomimo tego, że dopiero wraca po kontuzji - tłumaczył niemiecki tenisista.

Mayer po zwycięstwie poszedł wziąć prysznic, a następnie miał śledzić potyczkę Richarda Gasqueta z Taro Danielem.

Francuz nie miał najlepszego dnia, Japończyk był jak ściana, przebijał wszystko na drugą stronę, a najwyżej rozstawiony tenisista nie do końca miał pomysł na to, jak mu zagrozić. Gdyby nie przełamanie w premierowym gemie, to Gasquet mógłby mieć problem, bo Daniel grał lepiej z każdą minutą. Nie wykorzystał jednak okazji na powrót do gry przy stanie 5:3, przegrał seta.

Po krótkiej przerwie tenisiści wrócili na kort. W czwartym gemie Japończyk znów miał szanse na przełamanie, ale nie udało mu się uzyskać breaka. Sam za to stracił podanie i choć każdy zdobywany punkt przychodził Francuzowi z trudem, pokazał, że jest bardzo odporny i przede wszystkim doświadczony. Udało mu się wygrać drugą partię i zagra w niedzielnym finale.

- Wiem, że muszę dać z siebie wszystko. Florian Mayer był w Top 20 rankingu, więc muszę się przygotować na kolejny ciężki mecz - zapowiedział Gasquet.