WTA Kanton: sprint Shuai Zhang do półfinału, Yanina Wickmayer poszła za ciosem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREW GOMBERT / Shuai Zhang
PAP/EPA / ANDREW GOMBERT / Shuai Zhang

Chinka Shuai Zhang rozbiła 6:1, 6:1 Ukrainkę Katerynę Kozłową i awansowała do półfinału turnieju WTA International na kortach twardych w Kantonie.

Shuai Zhang (WTA 30) do półfinału w Kantonie awansowała w efektownym stylu. Oddała łącznie trzy gemy swojej rodaczce Xiaodi You, Turczynce Ipek Soylu i Katerynie Kozłowej (WTA 83). W ćwierćfinałowym meczu z Ukrainką zaserwowała cztery asy, zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Chinka obroniła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.

Kolejną rywalką mistrzyni imprezy z 2013 roku będzie Jewgienija Rodina (WTA 94), która pokonała 6:1, 7:6(4) Lizette Cabrerę (WTA 153). Rosjanka miała problem z zakończeniem meczu w II secie, w którym prowadziła 5:3, a później 4-0 w tie breaku. Przy 6:1, 6:5 zmarnowała piłkę meczową, ale Australijce nie udało się doprowadzić do III partii.

Yanina Wickmayer (WTA 116), po wyeliminowaniu najwyżej rozstawionej Shuai Peng, poszła za ciosem i wygrała 6:1, 7:6(5) z Alize Cornet (WTA 43), finalistką turnieju w Kantonie z 2014 roku. Belgijka obroniła piłkę setową w 12. gemie II partii. W trwającym 99 minut spotkaniu półfinalistka US Open 2009 wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów.

O 12. finał w karierze Wickmayer zmierzy się z Aleksandrą Krunić (WTA 65), która oddała dwa gemy Rebecce Peterson (WTA 226). Serbka obroniła trzy break pointy, a sama pięć razy przełamała Szwedkę. Dla Belgijki i tenisistki z Belgradu będzie to pierwszy półfinał w 2017 roku.

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 21 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Shuai Zhang (Chiny, 2/WC) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:1, 6:1 Yanina Wickmayer (Belgia) - Alize Cornet (Francja, 6) 6:1, 7:6(5) Aleksandra Krunić (Serbia) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:1, 6:1 Jewgienija Rodina (Rosja) - Lizette Cabrera (Australia, Q) 6:1, 7:6(4)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Shuai Zhang awansuje do finału turnieju WTA w Kantonie?