ATP Metz: Lucas Pouille nie obroni tytułu, David Goffin i Mischa Zverev w ćwierćfinale

Broniący tytułu Lucas Pouille w dwóch setach przegrał z Mariusem Copilem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Metz. Do ćwierćfinału awansowali David Goffin i Mischa Zverev.

Marcin Motyka
Lucas Pouille PAP/EPA / ANDREW GOMBERT / Lucas Pouille

Przed 12 miesiącami w Metz Lucas Pouille świętował wielki sukces - pierwszy raz w karierze wywalczył tytuł w turnieju rangi ATP World Tour. Po roku Francuz powrócił do stolicy Lotaryngii z nadzieją na kolejny dobry rezultat. Tymczasem spotkało go rozczarowanie. Pouille nie tylko nie obroni mistrzostwa, ale i opuści imprezę bez ani jednego wygranego meczu. W spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) po dwóch tie breakach okazał się słabszy od Mariusa Copila.

Pokonanie aktualnie 22. w rankingu ATP Pouille'a to dla Copila największe zwycięstwo w obecnym sezonie i zarazem trzecie największe w karierze. Rumun, który w czwartkowym spotkaniu zapisał na swoim koncie 15 asów, aż 49 zagrań kończących i jedno przełamanie, w 1/4 finału zagra z Peterem Gojowczykiem, kwalifkantem.

Pouille zawiódł, ale miejscowi kibice mieli powody do radości w czwartym dniu zmagań. Chociażby za sprawą Benoita Paire'a, który w znakomitym stylu w 54 minuty zdeklasował Marcela Granollersa, wygrywając 6:1, 6:2.

Teraz Francuza czeka jednak o wiele trudniejsze zadania. O półfinał powalczy z Davidem Goffinem, z którym ma bilans 2-1 w głównym cyklu. Na zakończenie czwartkowej serii gier rozstawiony z numerem drugim Belg, mistrz Moselle Open z sezonu 2014, pokonał 3:6, 6:3, 6:3 Nicolása Almagro, serwując 13 asów, wykorzystując cztery z pięciu break pointów i posyłając 38 uderzeń wygrywających.

Świetne podanie pomogło także Mischy Zverevowi. Niemiec zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 41 z 50 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wygrał z Henrim Laaksonenem 6:4, 6:4. Kolejnym rywalem Zvereva będzie Kenny de Schepper. Francuz, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, który w głównej drabince zastąpił najwyżej rozstawionego Pablo Carreno, okazał się lepszy od rodaka, Nicolasa Mahuta.

W Moselle Open nie ma już natomiast turniejowej "czwórki", Gillesa Mullera. Luksemburczyk w dwóch partiach przegrał z Nikołozem Basilaszwilim. Gruzin w 1/4 finału zmierzy się z Denisem Istominem. Uzbek po tie breaku decydującego seta wyeliminował Yannicka Madena.