WTA Pekin: krecz liderki rankingu, kolejna porażka mistrzyni US Open

Hiszpanka Garbine Muguruza przegrywała 1:6, 0:2 i skreczowała w meczu z Czeszką Barborą Strycovą w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Odpadła także mistrzyni US Open, Amerykanka Sloane Stephens.

Garbine Muguruza PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Garbine Muguruza

Krótko trwał występ Garbine Muguruzy w China Open 2017. Po 39 minutach Hiszpanka z powodu choroby skreczowała w meczu I rundy z Barborą Strycovą (WTA 29). - To była bardzo trudna sytuacja, w Wuhan złapałam wirusa. Nie byłam w stanie rywalizować. Łatwo jest pomyśleć: 'nie wychodź na kort'. Chciałam dać sobie ostatnią szansę, rozegrać kilka piłek i zobaczyć, jak będę się czuła. Nie zamierzałam wycofać się przed startem turnieju - powiedziała Muguruza, mistrzyni China Open 2015.

Na otwarcie meczu Muguruza oddała podanie ze stanu 40-15. Mogła wyrównać na 1:1, ale zmarnowała dwa break pointy. Po utrzymaniu serwisu na 1:2 przegrała sześć gemów z rzędu i skreczowała. Kolejną rywalką Strycovej będzie Niemka Julia Görges.

Po triumfie w US Open z drugiego turnieju w I rundzie odpadła Sloane Stephens (WTA 17). W Wuhan jej pogromczynią była Chinka Qiang Wang. W Pekinie Amerykanka przegrała 3:6, 0:6 ze swoją rodaczką Christiną McHale (WTA 71). W ciągu 62 minut niżej notowana reprezentantka USA zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery z pięciu break pointów. W II rundzie McHale zmierzy się z Soraną Cirsteą.

Coco Vandeweghe (WTA 16) wygrała 6:2, 6:2 z Donną Vekić (WTA 46). Amerykanka odparła sześć break pointów i straciła tylko pięć punktów przy swoim pierwszym serwisie. Kolejną jej przeciwniczką będzie Daria Gawriłowa.

Dominika Cibulkova (WTA 10) przegrała 6:7(4), 1:6 z Elise Mertens (WTA 38). W I partii Słowaczka nie wykorzystała prowadzenia 5:0 oraz dwóch piłek setowych przy 5:4, 40-15. W ciągu 82 minut Belgijka zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Następną jej przeciwniczką będzie Caroline Garcia, mistrzyni Wuhan Open.

Shuai Peng (WTA 25) zwyciężyła 7:6(3), 3:6, 7:5 Shelby Rogers (WTA 56). W III secie Amerykanka z 1:4 wyrównała na 5:5, ale dwa kolejne gemy padły łupem Chinki. W trwającym dwie godziny i 48 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Reprezentantka gospodarzy zdobyła o pięć punktów więcej (112-107).

Shuai Peng (Chiny) - Shelby Rogers (USA) 7:6(3), 3:6, 7:5

wolne losy: Jelena Ostapenko (Łotwa, 9); Caroline Garcia (Francja); Ashleigh Barty (Australia)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Barbora Strycova awansuje do III rundy turnieju WTA w Pekinie?