Challenger Ałmaty: Kamil Majchrzak przywitał się z Kazachstanem. Pierwszego rywala rozgromił w 57 minut

Kamil Majchrzak szybko rozprawił się z Nino Serdarusiciem i awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w kazachskiej miejscowości Ałmaty.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Za radą trenera Tomasza Iwańskiego polski tenisista zdecydował się na kierunek wschodni, zamiast szukać punktów w innych challengerach. W zeszłym roku Kamil Majchrzak (ATP 274) osiągnął półfinały w marokańskich imprezach w Mohammedii i Casablance. Zdobył w nich w sumie 58 punktów, których teraz przyjdzie mu bronić w Kazachstanie i Uzbekistanie.

W I rundzie Almaty Challenger tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego nie miał zbyt wymagającego rywala. Nino Serdarusić (ATP 348) bardzo słabo serwował i przy zarówno pierwszym jak i drugim podaniu wygrywał poniżej 40 proc. piłek. Przy takiej skuteczności nie ma mowy o korzystnym rezultacie, dlatego nasz reprezentant rozgromił rywala 6:2, 6:2 w zaledwie 57 minut.

Majchrzak postarał się o trzy przełamania w każdym secie, na co Chorwat odpowiedział po jednym breaku. W partii otwarcia polski tenisista wygrał od stanu po 2 cztery gemy z rzędu. Z kolei w drugiej odsłonie zanotował podobną serię, tylko że od wyniku 1:2. "Szumi" posłał we wtorek cztery asy, natomiast Serdarusić miał dwa asy i pięć podwójnych błędów.

Co ciekawe przeciwnikiem Polaka w pojedynku o ćwierćfinał nie będzie rozstawiony z "czwórką" Martin Klizan (ATP 142). Słowak, którego zabrakło podczas wrześniowego meczu z Biało-Czerwonymi w ramach Pucharu Davisa, nie może dojść do siebie po kontuzji łydki. Przegrał trzy z czterech ostatnich pojedynków. We wtorek zwyciężył go 6:3, 5:7, 6:1 Rosjanin Iwan Nedelko (ATP 335) i to on spotka się w II rundzie z piotrkowianinem.

Majchrzak i Nedelko zagrają ze sobą w środę o godz. 6:00 naszego czasu na trzecim co do ważności korcie.