ATP Pekin: Pablo Carreno rozbity przez Steve'a Darcisa, zwycięstwa Fabio Fogniniego i Mischy Zvereva

Pablo Carreno w dwóch setach przegrał ze Steve'em Darcisem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Pekinie. Do 1/8 finału awansowali m.in. Roberto Bautista, Mischa Zverev i Fabio Fognini.

Marcin Motyka
Pablo Carreno PAP/EPA / MARK LYONS / Pablo Carreno

Z pewnością nie tak Pablo Carreno wyobrażał sobie powrót do rozgrywek po niemal miesięcznej przerwie. Hiszpan, który w poniedziałek rozegrał pierwszy mecz od półfinału US Open, został rozbity przez Steve'a Darcisa. W pojedynku ze znakomicie dysponowanym i świetnie taktycznie grającym Belgiem 26-latek z Gijon zdobył zaledwie cztery gemy.

Zwycięstwo nad aktualnie dziesiątym w rankingu ATP Carreno to dla Darcisa największa wygrana w obecnym sezonie i zarazem trzecia w karierze nad rywalem z najlepszej "10" klasyfikacji singlistów. Oba poprzednie triumfy z tenisistami z Top 10 zanotował na trawie (w 2012 roku w igrzyskach olimpijskich z Tomasem Berdychem i w Wimbledonie 2013 z Rafaelem Nadalem).

Darcis, który w poniedziałek zaserwował jednego asa, wykorzystał pięć z dziesięciu piłek na przełamanie, posłał 18 zagrań kończących i popełnił 19 niewymuszonych błędów, w 1/8 finału stanie naprzeciw Dusana Lajovicia. Serbski kwalifikant w I rundzie pokonał innego Hiszpana, Fernando Verdasco.

Hiszpańscy kibice mieli jednak powód do radości w pierwszym dniu China Open. Roberto Bautista bowiem w godzinę pokonał 6:1, 6:3 posiadacza dzikiej karty Ze Zhanga. W II rundzie oznaczony "piątką" Bautista zagra z Aljazem Bedene, który wyeliminował kolejnego Hiszpana, Marcela Granollersa.

W niemieckim pojedynku Mischa Zverev okazał się lepszy od Jana-Lennarda Struffa. 30-latek pokonał młodszego o trzy lata rodaka 5:7, 6:4, 6:4, w ciągu dwóch godzin i pięciu minut gry serwując dziewięć asów i wykorzystując trzy z 12 break pointów.

Dalej gra także Fabio Fognini. Włoch wygrał 7:6(4), 6:2 z Robinem Haase i pokonał Holendra po raz pierwszy w trzeciej konfrontacji na poziomie ATP World Tour. Dla Haase to czwarta porażka z rzędu.