WTA Moskwa: trwa zła seria Alicji Rosolskiej w stolicy Rosji

Alicja Rosolska i Ałła Kudriawcewa odpadły w I rundzie gry podwójnej z turnieju WTA Premier na kortach twardych w hali w Moskwie.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Alicja Rosolska i Ałła Kudriawcewa nie awansowały do ćwierćfinału w Moskwie. We wtorek Polka i Rosjanka przegrały 2:6, 4:6 z Wierą Łapko i Anastazją Potapową. Był to ich trzeci wspólny występ w tym roku. W Cincinnati wygrały jeden mecz, a w Pekinie odpadły w I rundzie.

W I secie Łapko i Potapowa od 1:2 zdobyły pięć gemów, a w II partii od 3:4 wywalczyły trzy. W meczu było 11 przełamań, z czego siedem dla Białorusinki i Rosjanki. W ciągu 63 minut Kudriawcewa i Rosolska popełniły osiem podwójnych błędów i zdobyły tylko osiem z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejnymi rywalkami Łapko i Potapowej będą rozstawione z numerem pierwszym Węgierka Timea Babos i Czeszka Andrea Hlavackova.

Rosolska czwarty rok z rzędu odpadła w Moskwie w I rundzie. Jej najlepszy rezultat w tej imprezie to półfinał z 2013 roku w parze z Liezel Huber. Polka i Amerykanka przegrały wówczas z Ałłą Kudriawcewą i Anastazją Rodionową.

Rosolska obecnie klasyfikowana jest na 31. miejscu w rankingu deblowym, a Kudriawcewa znajduje się na 71. pozycji.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 790 tys. dolarów
wtorek, 17 października

I runda gry podwójnej:

Wiera Łapko (Białoruś) / Anastazja Potapowa (Rosja)- Ałła Kudriawcewa (Rosja) / Alicja Rosolska (Polska) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Alicja Rosolska awansuje do czołowej "30" rankingu deblowego?