Karolina Woźniacka po pokonaniu Switoliny: Udało mi się ją złamać

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WALLACE WOON / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
PAP/EPA / WALLACE WOON / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
zdjęcie autora artykułu

Karolina Woźniacka pokonała Elinę Switolinę 6:2, 6:0 w fazie grupowej Mistrzostw WTA w Singapurze. Dunka przyznała po meczu, że podcięła rywalce skrzydła.

W tym artykule dowiesz się o:

Karolina Woźniacka po raz pierwszy w karierze pokonała Elinę Switolinę i popsuła jej debiutancki dzień w Mistrzostwa WTA. Dunka oddała rywalce zaledwie dwa gemy w 58 minut.

- Uważam, że zagrałam naprawdę dobrze - powiedziała Woźniacka. - Serwis mi pomagał i grałam agresywnie. Na początku pojedynek był wyrównany. Myślę, że udało mi się ją złamać. Być może później straciła wiarę w siebie i próbowała bardziej ryzykować. Nie potrafiła znaleźć sposobu, aby odebrać mi serwis.

Switolina za swoją porażkę obwinia przede wszystkim kort, co do którego ma sporo zastrzeżeń. - Za każdym razem, gdy mierzyłam się z nią wcześniej, miało to miejsce na szybszym korcie - powiedziała Ukrainka. - Ten jest bardzo, bardzo wolny. Po kilku gemach kompletnie straciłam swój rytm. Czułam się źle na korcie. Karolina zaprezentowała się za to bardzo dobrze, świetnie serwowała i rozegrała jeden z najlepszych meczów przeciwko mnie. Muszę jej to oddać.

- Postaram się zapomnieć o tym dniu i przystąpić do kolejnego meczu jakby nic się nie wydarzyło. Spróbuję znaleźć sposób, aby wrócić - dodała.

W środę Woźniacka zmierzy się z liderką rankingu WTA, Simoną Halep, natomiast Switolina sprawdzi Caroline Garcię.

ZOBACZ WIDEO: Niezwykłe podróże Marcina Lewandowskiego. "W moim łóżku wylądowała głowa koguta"

Źródło artykułu: