Simona Halep najbardziej wpływową kobietą w Rumunii. Wyprzedziła komisarz ds. polityki regionalnej

Simona Halep została uznana za najbardziej wpływową kobietę w Rumunii. Aktualna liderka rankingu WTA wyprzedziła m.in. zasiadającą w Komisji Europejskiej komisarz ds. polityki regionalnej.

Rafał Smoliński
Simona Halep z nagrodą za zajęcie 1 miejsca w rankingu WTA na koniec sezonu 2017 Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Simona Halep z nagrodą za zajęcie 1. miejsca w rankingu WTA na koniec sezonu 2017
Jak doniósł portal Business Review, Simona Halep uzyskała 460 punktów i zajęła pierwszą pozycję. Na drugim miejscu znalazła się zasiadająca w Komisji Europejskiej komisarz ds. polityki regionalnej, Corina Cretu (415 punktów), zaś na trzecim Anca Vlad (405 punktów).

Sukcesy Halep sprawiły, że po raz pierwszy znalazła się ona w Top 300 najbogatszych Rumunów. Według wyliczeń mediów tenisistka z Konstancy zarobiła w 2017 roku na korcie lub poza nim 20 mln euro. Na czele tej listy po raz czwarty z rzędu jest bliski przyjaciel aktualnej liderki rankingu WTA, były tenisista i właściciel turnieju w Madrycie, Ion Tiriac.

W zakończonym przed paroma tygodniami sezonie 2017 Halep wygrała imprezę rozgrywaną w hiszpańskiej stolicy oraz była w finale turniejów na kortach Rolanda Garrosa, w Rzymie, Cincinnati i Pekinie. Podczas zawodów China Open została numerem jeden światowej klasyfikacji i na pierwszej pozycji zakończyła tenisowy rok.

Czy Simona Halep wygra w 2018 roku turniej wielkoszlemowy?