WTA Hobart: Alize Cornet nie podbije stolicy Tasmanii, Julia Putincewa w II rundzie

Francuzka Alize Cornet przegrała z Rumunką Mihaelą Buzarnescu w I rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Hobart.

Alize Cornet Getty Images / Cianflone / Na zdjęciu: Alize Cornet
Alize Cornet (WTA 38) udział w Hobart International zakończyła już na I rundzie. Francuzka uległa 2:6, 4:6 Mihaeli Buzarnescu (WTA 59). W II secie Rumunka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 83 minut tenisistka z Bukaresztu zdobyła 28 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Dwa lata temu Cornet w Hobart zdobyła tytuł. Kolejną rywalką Buzarnescu będzie Belgijka Alison van Uytvanck lub Niemka Anna-Lena Friedsam.

Julia Putincewa (WTA 51) pokonała 6:3, 6:3 Naomi Osakę (WTA 68). Kazaszka zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. O ćwierćfinał zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko lub Węgierką Timeą Babos.

Varvara Lepchenko (WTA 63) wygrała 6:0, 7:6(4) z Moną Barthel (WTA 47). W II secie Niemka z 3:5 wyszła na 6:5, ale w tie breaku Amerykanka przypieczętowała zwycięstwo. W trwającym 86 minut spotkaniu 31-latka z Allentown zgarnęła 42 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z ośmiu break pointów, a sama cztery razy przełamała rywalkę. W II rundzie Lepchenko zagra z jedną z Rumunek, Iriną-Camelią Begu lub Moniką Niculescu.

Dobrze turniej w stolicy Tasmanii rozpoczęła Beatriz Haddad Maia (WTA 71). Brazylijka wykorzystała cztery z 10 break pointów i pokonała 6:3, 6:2 Lizette Cabrerę (WTA 152). Kolejną jej przeciwniczką będzie broniąca tytułu Belgijka Elise Mertens lub Japonka Kurumi Nara.

Hobart International, Hobart (Australia)