WTA Hobart: Elise Mertens pewnym krokiem w ćwierćfinale, porażka Kateriny Siniakovej

Elise Mertens pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię. Dla Belgijki to 10. z rzędu wygrany mecz w turnieju WTA International w Hobart.

Elise Mertens Getty Images / Mark Metcalfe / Elise Mertens
Elise Mertens (WTA 36) z Hobart uczyniła własną twierdzę. We wtorek zwyciężyła 6:4, 6:4 Beatriz Haddad Maię (WTA 71) i w stolicy Tasmanii jest niepokonana już od 10 meczów. W ubiegłym roku w drodze po tytuł Belgijka wygrała osiem spotkań, bo zaczynała od eliminacji.

Mertens zaserwowała pięć asów i zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek na zawodowych kortach. W przeszłości trzy razy zmierzyły się w turniejach juniorskich i dwa zwycięstwa odniosła Haddad Maia.

Łesia Curenko (WTA 43) pokonała 6:3, 6:2 Julię Putincewą (WTA 50). W trwającym 73 minuty spotkaniu obie tenisistki miały po siedem break pointów. Ukrainka dwa razy straciła podanie, a zaliczyła pięć przełamań. Donna Vekić (WTA 55) wygrała 6:4, 6:4 z Marketą Vondrousovą (WTA 66). Chorwatka zdobyła 21 z 32 punktów przy drugim podaniu Czeszki.

Mihaela Buzarnescu (WTA 57) wróciła z 0:3 w I secie i wygrała 7:5, 6:4 z Anną-Leną Friedsam (WTA 507). W ciągu godziny i 46 minut Rumunka zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji.

Poza tym we wtorek dokończono I rundę. Monica Niculescu (WTA 85) pokonała 6:3, 6:2 Irinę-Camelię Begu (WTA 40). Niżej notowana Rumunka wykorzystała pięć z 10 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Varvarą Lepchenko, a w ćwierćfinale na zwyciężczynię tej konfrontacji czeka już Mertens.

Alison Riske (WTA 89) wróciła ze stanu 2:4 w III secie i zwyciężyła 2:6, 6:3, 7:5 Katerinę Siniakovą (WTA 59). Obie tenisistki miały łącznie 36 szans na przełamanie (Amerykanka sześć z 20, Czeszka pięć z 16). W dwóch poprzednich ich spotkaniach (Tokio 2016 w ćwierćfinale, Shenzhen 2017 w finale) lepsza była Siniakova.

Hobart International, Hobart (Australia)

Alison Riske (USA) - Katerina Siniakova (Czechy, 8) 2:6, 6:3, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Elise Mertens awansuje do półfinału?