Australian Open: Milos Raonić odpadł w I rundzie. Alexander Zverev bez błysku, ale z awansem

Milos Raonić w czterech setach przegrał z Lukasem Lacko w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open. Do kolejnej fazy awansowali Alexander Zverev i Fernando Verdasco, który pokonał rozstawionego Roberto Bautistę.

Marcin Motyka
Milos Raonić Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Milos Raonić

Milos Raonić był jednym z tych tenisistów, którzy w minionym sezonie mieli poważne problemy z kontuzjami. Z powodu urazu łydki występy w 2017 roku zakończył już w październiku. Trzymiesięczna przerwa okazała się jednak niewystarczająca, aby Kanadyjczyk wrócił do optymalnej dyspozycji. Początek rozgrywek jest bowiem w jego wykonaniu nieudany. Raonić najpierw odpadł po pierwszym meczu w Brisbane, a we wtorek już w I rundzie pożegnał się z Australian Open. Na korcie numer 2 niespodziewanie przegrał 7:6(5), 5:7, 4:6, 6:7(4) z Lukasem Lacko.

Mecz trwał trzy godziny i 22 minuty. W tym czasie Raonić zaserwował 36 asów, posłał 80 zagrań kończących, trzykrotnie stracił podanie i wykorzystał jednego z pięciu break pointów. Lacko natomiast zapisał na swoim koncie 19 asów i 65 uderzeń wygrywających. Kolejnym rywalem Słowaka będzie Nicolas Kicker, który w pięciu setach okazał się lepszy od Jordana Thompsona.

Alexander Zverev wygrał 6:1, 7:6(5), 7:5 z Thomasem Fabbiano, w trzeciej partii broniąc piłki setowej. - Cieszę się, że wygrałem w trzech setach i nie spędziłem wiele czasu na korcie. Podczas meczu nie czułem się najlepiej, ale jestem zadowolony, że awansowałem i mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie lepiej - powiedział Niemiec, który w II rundzie zmierzy się z rodakiem, Peterem Gojowczykiem (6:3, 6:3, 6:1 z Michaiłem Kukuszkinem).

Z turniejem pożegnał się także inny rozstawiony tenisista, Roberto Bautista. Oznaczony numerem 20. Hiszpan uległ 1:6, 5:7, 5:7 swojemu rodakowi Fernando Verdasco. Tenisista z Madrytu, dla którego Australian Open 2018 to 59. z rzędu występ w turnieju wielkoszlemowym z rzędu, w II rundzie zagra z Maximilianem Martererem. Niemiec na inaugurację wyeliminował Cedrika-Marcela Stebe.

Sam Querrey zaskakująco łatwo (6:3, 6:4, 6:2) uporał się z Feliciano Lopezem, ogrywając Hiszpana trzeci raz w karierze, a po raz pierwszy od 2012 roku. Amerykanin (28 asów, 47 winnerów i cztery przełamania) o 1/16 finału powalczy z Martonem Fucsovicsem. Węgier pokonał Radu Albota 6:2, 6:3, 4:6, 7:5.

Rozstawiony z numerem 26. Adrian Mannarino wygrał 6:4, 6:4, 6:4 ze "szczęśliwym przegranym" z eliminacji Matteo Berrettinim, który w kwalifikacjach okazał się lepszy od Huberta Hurkacza. Tym samym w II rundzie dojdzie do pojedynku leworęcznych tenisistów. Francuz zmierzy się z Jirim Veselym, który odprawił z kwitkiem Vaclava Safranka. Dalej gra także inny reprezentant Trójkolorowych Julien Benneteau. 36-latek z Boulogne-Billancourt pokonał w czterech partiach Taro Daniela.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 55 mln dolarów australijskich
wtorek, 16 stycznia

I runda gry pojedynczej mężczyzn:

Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Thomas Fabbiano (Włochy) 6:1, 7:6(5), 7:5
Sam Querrey (USA, 13) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:3, 6:4, 6:2
Adrian Mannarino (Francja, 26) - Matteo Berrettini (Włochy, LL) 6:4, 6:4, 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania) - Roberto Bautista (Hiszpania, 20) 6:1, 7:5, 7:5
Lukas Lacko (Słowacja) - Milos Raonić (Kanada, 22) 6:7(5), 7:5, 6:4, 7:6(5)
Maximilian Marterer (Niemcy) - Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy) 6:0, 6:3, 6:4
Marton Fucsovics (Węgry) - Radu Albot (Mołdawia) 6:2, 6:3, 4:6, 7:5
Peter Gojowczyk (Niemcy) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:3, 6:3, 6:1
Julien Benneteau (Francja) - Taro Daniel (Japonia) 6:7(8), 7:6(0), 6:4, 6:1
Nicolas Kicker (Australia) - Jordan Thompson (Australia) 6:3, 6:1, 4:6, 3:6, 6:3
Jiri Vesely (Czechy) - Vaclav Safranek (Czechy, Q) 6:4, 6:3, 6:3