Australian Open: Andrea Petković lepsza od Petry Kvitovej po dreszczowcu, Kristina Mladenović wciąż w kryzysie

Niemka Andrea Petković pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą po dreszczowcu w I rundzie Australian Open. Trwa kryzys Francuzki Kristiny Mladenović, która uległa Rumunce Anie Bogdan.

Andrea Petković Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Andrea Petković
Andrea Petković (WTA 98) i Petra Kvitova (WTA 28) stoczyły zaciętą batalię w I rundzie Australian Open. W III secie Czeszka podniosła się z 0:4. Wyrównała na 4:4, a przy 4:5 obroniła trzy piłki meczowe. Jednak całego meczu nie wygrała. Przy 7:7 uzyskała przełamanie, ale straciła trzy kolejne gemy. Zwyciężyła Niemka 6:3, 4:6, 10:8 po dwóch godzinach i 52 minutach walki.

Kvitova popełniła 10 podwójnych błędów. Petković sześć razy straciła podanie, a sama wykorzystała osiem z 23 break pointów. Niemka wyrównała na 5-5 bilans wszystkich meczów z Czeszką. Kolejną jej rywalką będzie Lauren Davis (WTA 76), która pokonała 6:7(4), 6:3, 6:1 Janę Cepelovą (WTA 110). W I secie Amerykanka nie wykorzystała prowadzenia 3:0, a na otwarcie II partii oddała podanie. Do końca meczu straciła jeszcze tylko trzy gemy.

Kristina Mladenović (WTA 11) przegrała 15. mecz z rzędu. Francuzka popełniła siedem podwójnych błędów i tym razem uległa 3:6, 2:6 Anie Bogdan (WTA 104). Rumunka wykorzystała sześć z 11 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Julią Putincewą (WTA 54), która zwyciężyła 7:5, 7:6(6) Heather Watson (WTA 68). W II secie Kazaszka wróciła ze stanu 1:4 oraz z 3-5 w tie breaku.

Garbine Muguruza (WTA 3) pokonała 6:4, 6:3 Jessikę Ponchet (WTA 256). W ciągu 84 minut Hiszpanka zaserwowała pięć asów i zamieniła na przełamanie cztery z 10 szans. Kolejną jej przeciwniczką będzie Su-Wei Hsieh (WTA 88), która zwyciężyła 0:6, 6:0, 8:6 Lin Zhu (WTA 114). W III secie Chinka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale Tajwanka od 5:6 zdobyła trzy gemy.

Ashleigh Barty (WTA 17) wygrała 6:7(2), 6:4, 6:4 z Aryną Sabalenką (WTA 66). W I secie Białorusinka wróciła z 0:3, a w II partii z 0:2 wyszła na 3:2. Australijka zdobyła cztery z pięciu kolejnych gemów, a w decydującej odsłonie jako jedyna zaliczyła przełamanie, na 3:2. W trwającym dwie godziny i pięć minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zaserwowała 11 asów. Naliczono jej 28 kończących uderzeń i 26 niewymuszonych błędów. Sabalenka miała 41 piłek wygranych bezpośrednio i 43 pomyłki.

W II rundzie Barty spotka się z Camilą Giorgi (WTA 71), która w ubiegłym tygodniu doszła do półfinału w Sydney. Włoszka pokonała 6:4, 6:3 Annę Kalinską (WTA 160). Trzykrotna finalistka turnieju w Katowicach w obu setach odrabiała straty, odpowiednio z 1:3 i 0:2. W ciągu 91 minut Giorgi posłała 33 kończące uderzenia, a Kalinska miała ich siedem.

Naomi Osaka (WTA 72) wygrała 7:5, 6:2 z Kristiną Kucovą (WTA 250). W I secie Słowaczka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale Japonka szybko wróciła do swojej gry i panowała na korcie do końca spotkania. Kolejną jej rywalką będzie Rosjanka Jelena Wiesnina.