Australian Open: urodzinowe zwycięstwo Andżeliki Kerber. Niemka zagra z Marią Szarapową

W dniu swoich 30. urodzin, Niemka Andżelika Kerber pokonała Chorwatkę Donnę Vekić i w III rundzie Australian Open zmierzy się z Rosjanką Marią Szarapową.

Andżelika Kerber Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 16) nie miała większych problemów z uporaniem się z Donną Vekić (WTA 52). Niemka wygrała 6:4, 6:1 i zameldowała się w III rundzie Australian Open. Po mecz kibice zaśpiewali jej "Happy Birthday to You". Była liderka rankingu 18 stycznia 2018 roku obchodzi 30. urodziny. Sezon rozpoczęła znakomicie (bilans meczów 11-0).

W I secie Vekić z 1:4 wyrównała na 4:4, ale od tego momentu Kerber zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. Chorwatka bardziej niż na własnej grze była skoncentrowana na płaczącym dziecku na trybunach. Kilka razy żaliła się do sędziego głównego, że to jej przeszkadza.

W ciągu 70 minut Kerber zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W ubiegłym roku w Toronto również lepsza była Niemka.

W III rundzie dojdzie do szlagierowo zapowiadającej się konfrontacji. Kerber zmierzy się z Marią Szarapową w starciu byłych mistrzyń Australian Open, odpowiednio z 2016 i 2008 roku. Po raz drugi spotkają się w Melbourne. Sześć lat również trafiły na siebie w III rundzie. Niemka przegrała 1:6, 2:6. Bilans ich wszystkich meczów to 4-3 dla Rosjanki.

Karolina Pliskova (WTA 6), finalistka US Open 2016, w 44 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Beatriz Haddad Maię (WTA 70). Czeszka obroniła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Jej łupem padło 50 z 74 rozegranych punktów. W III rundzie Pliskova zmierzy się ze swoją rodaczką Lucie Safarovą (WTA 29), która wygrała 6:2, 6:4 z Soraną Cirsteą (WTA 36). Finalistka Rolanda Garrosa 2015 zaserwowała sześć asów i odparła cztery z pięciu break pointów.

Lauren Davis (WTA 76) pokonała 4:6, 6:0, 6:0 Andreę Petković (WTA 98). W I secie Amerykanka z 0:4 wyrównała na 4:4, ale końcówka należała do Niemki. Jednak w dwóch kolejnych partiach pogromczyni Petry Kvitovej z I rundy była całkowicie bezradna. Jak sama przyznała, zabrakło jej energii w upalnych warunkach w Melbourne. W trwającym godzinę i 41 minut Davis miała 33 kończące uderzenia, a Petković tylko pięć.

Ana Bogdan (WTA 104) wygrała 1:6, 6:2, 6:3 z Julią Putincewą (WTA 54). Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Rumunka cztery razy straciła podanie, a sama uzyskała pięć przełamań. 25-latka z miejscowości Sinaia po raz pierwszy awansowała do III rundy wielkoszlemowej imprezy. O 1/8 finału zmierzy się z finalistką US Open 2017 Madison Keys (WTA 20), która rozbiła 6:0, 6:1 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 92). W trwającym 41 minut meczu Amerykanka zaserwowała siedem asów i zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji.