Australian Open: Andżelika Kerber nie do zatrzymania. Niemka rozbiła Madison Keys

Niemka Andżelika Kerber oddała trzy gemy Amerykance Madison Keys i awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open.

Andżelika Kerber Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W IV rundzie Andżelika Kerber (WTA 16) napotkała na twardy opór Su-Wei Hsieh. Niemka pokonała Tajwankę po fascynującej bitwie. Pozostałe rywalki w Australian Open nie potrafiły dotrzymać jej kroku. Annie-Lenie Friedsam, Donnie Vekić i Marii Szarapowej mistrzyni imprezy z 2016 roku oddała łącznie 13 gemów. W środę Kerber rozbiła 6:1, 6:2 Madison Keys (WTA 20) i awansował do półfinału.

Mecz zdecydowanie należał do Kerber, która nie była zagrożona ani przez moment. Na otwarcie Keys popełniła trzy błędy, po czym trzema efektownymi zagraniami z 0-40 doprowadziła do równowagi. Jednak dwa forhendy zmuszające rywalkę do błędów dały Niemce dwa przełamania i prowadzenie 3:0. Amerykanka odbijała się od imponującej pracą w defensywie i grą z kontry Kerber jak od muru. Set dobiegł końca w szóstym gemie, gdy Keys wyrzuciła forhend.

W drugim gemie II seta Keys oddała podanie pakując bekhend w siatkę. Szczęśliwy return po taśmie oraz slajs pozwoliły Amerykance uzyskać przełamanie i zbliżyć się z 0:3 na 2:3. Na 3:3 nie wyrównała, bo dwa proste błędy (przestrzelony drajw wolej, wyrzucony forhend) kosztowały ją stratę serwisu. Mecz dobiegł końca, gdy w ósmym gemie Keys wpakowała w siatkę bekhend.

W trwającym 51 minut spotkaniu Kerber zdobyła 19 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Niemka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Byłej liderce rankingu naliczono 13 kończących uderzeń i siedem niewymuszonych błędów. Keys miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

Dla Amerykanki był to drugi ćwierćfinał w Melbourne. W 2015 roku osiągnęła półfinał. Keys nie wystąpiła w ubiegłorocznym Australian Open. Amerykanka przeszła operację nadgarstka. W 2017 roku (na korty wróciła w marcu) miała znakomite lato w USA. Zdobyła tytuł w Stanfordzie i zaliczyła finał US Open.

Bilans meczów Kerber w tym sezonie to 14-0. Tak długiej serii mogła ją pozbawić Lucie Safarova. W I rundzie w Sydney Niemka obroniła dwie piłki meczowe. Awansując do półfinału triumfatorka Australian Open 2016 zapewniła sobie powrót do Top 10 rankingu. Kolejną jej rywalką będzie Simona Halep, z którą ma bilans spotkań 4-4.