Roger Federer wysłał Rafaelowi Nadalowi życzenia wsparcia. "Przykro widzieć, że przyjaciel tak kończy turniej"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Rafael Nadal
zdjęcie autora artykułu

Roger Federer powiedział, że wysłał Rafaelowi Nadalowi życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia. Hiszpan w ćwierćfinale Australian Open 2018 doznał urazu mięśnia.

Rafael Nadal zakończył Australian Open 2018 z urazem. We wtorek w czasie ćwierćfinałowego pojedynku z Marinem Ciliciem Hiszpan doznał kontuzji mięśnia i skreczował przy stanie 6:3, 3:6, 7:6(5), 2:6, 0:2.

Życzenia wsparcia dla Nadala, dla którego to nie pierwsze kłopoty zdrowotne w karierze, płyną z całego tenisowego świata. Również od jego wielkiego rywala, ale zarazem kolegi, Rogera Federera. - We wtorek w nocy napisałem do Rafy wiadomość. To była ostatnia rzecz, jaką zrobiłem przed pójściem spać. Pomyślałem sobie: "Muszę napisać do Rafy i dowiedzieć się, co się z nim stało" - mówił Federer po zwycięstwie w ćwierćfinale z Tomasem Berdychem [7:6(1), 6:3, 6:4].

- Życzę mu wszystkiego najlepszego. Przykro widzieć, że przyjaciel tak kończy turniej, gdy w piątym secie musi poddać mecz - powiedział Szwajcar.

Kontuzja Nadala na szczęście nie okazała się groźna. Hiszpan doznał urazu pierwszego stopnia mięśnia biodrowo-lędźwiowego. Po powrocie na Majorkę czeka go kilka dni odpoczynku, a następnie krótkie leczenie. Treningi ma wznowić za dwa tygodnie tygodnie, a pod koniec lutego planuje wystąpić w turnieju w Acapulco. - Miałem nadzieję, że badania wyjdą dobrze i cieszę się, że ta wiadomość nie jest straszna - dodał Federer, który w półfinale Australian Open zmierzy się z Hyeonem Chungiem.

ZOBACZ WIDEO: Dawid Celt o cierpieniu Agnieszki Radwańskiej. "Każdy organizm ma swój kres"

Źródło artykułu: