WTA Doha: wpadka Ostapenko, awans Pliskovej. Kerber kontra Konta o ćwierćfinał

Karolina Pliskova udanie rozpoczęła obronę tytułu w turnieju Qatar Total Open. O miejsce w ćwierćfinale powalczą ze sobą Andżelika Kerber i Johanna Konta. W środę odpadła Jelena Ostapenko.
Rafał Smoliński
Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karolina Pliskova

W zeszłym roku Karolina Pliskova wygrała turniej rangi WTA Premier, ale w obecnym sezonie odbywa się w Dosze impreza WTA Premier 5, dlatego konkurencja jest większa. Mimo tego Czeszka zaczęła obronę mistrzostwa od pewnego zwycięstwa nad Francuzką Alize Cornet. Była liderka światowego rankingu wygrała 6:2, 6:3 i mogła wyżej, lecz nie wykorzystała jeszcze kilku break pointów. Jej następną rywalką będzie Amerykanka Catherine Bellis.

Do wygrywania wróciła Andżelika Kerber. Rozstawiona z "ósemką" Niemka zmierzyła się z Samanthą Stosur i zwyciężyła pewnie 6:4, 6:1, dzięki czemu poprawiła bilans spotkań z Australijką na 5-3. W czwartkowy wieczór na jej drodze stanie pierwsza rakieta Wielkiej Brytanii, Johanna Konta. "Angie" była od niej dwukrotnie lepsza w 2016 roku (Australian Open, igrzyska olimpijskie), ale w zeszłym sezonie tenisistka z Eastbourne zwyciężyła w swoim miejscu zamieszkania.

Jelena Ostapenko nie potrafi na początku roku ustabilizować formy. Łotyszce coraz częściej zdarzają się wpadki, jak choćby podczas Pucharu Federacji z Turczynką Caglą Buyukakcay. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 odpadła w Dosze już po pierwszym spotkaniu, po gładkiej porażce z Rumunką Mihaelą Buzarnescu. Tenisistka z Bukaresztu zwyciężyła 6:1, 6:3 i powinna dzięki temu wkroczyć do Top 40. W sumie o miejsce w ćwierćfinale Qatar Total Open 2018 powalczą aż cztery Rumunki: Simona Halep, Sorana Cirstea, Mihaela Buzarnescu oraz Monica Niculescu, która w środę skorzystała na niedyspozycji Słowaczki Magdaleny Rybarikovej.

Mihaela Buzarnescu (Rumunia) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 6) 6:1, 6:3
Monica Niculescu (Rumunia, Q) - Magdalena Rybarikova (Słowacja, 14) 6:7(6), 6:2, 3:0 i krecz