ATP Buenos Aires: Thiem ciągle niepokonany w Argentynie. Z gospodarzy ostał się tylko Delbonis

Dominic Thiem ciągle nie może znaleźć pogromcy w turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Buenos Aires. Z czwórki reprezentantów gospodarzy pozostał tylko Federico Delbonis. Niespodziewanej porażki doznał Diego Schwartzman.

Rafał Smoliński
Dominic Thiem Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Dominic Thiem
W 2016 roku Dominic Thiem wygrał zawody Argentina Open i teraz chce powtórzyć sukces sprzed dwóch lat. W piątek najwyżej rozstawiony Austriak zwyciężył Guido Pellę 7:6(7), 6:4, dzięki czemu wyrównał na 2-2 bilans spotkań z tenisistą z Buenos Aires. Z premierowej wygranej nad nim cieszył się podczas wielkoszlemowego Australian Open 2018. Wcześniej przegrał dwa pojedynki.

Thiem nie będzie miał łatwego zadania w sobotnim półfinale, ponieważ na jego drodze stanie Gael Monfils. Francuz coraz lepiej spisuje się na latynoskiej mączce. Po ćwierćfinale w Quito awansował do 1/2 finału imprezy w Buenos Aires. Dokonał tego po zwycięstwie 6:4, 3:6, 6:3 nad Leonardo Mayerem. Teraz spotka się z faworyzowanym Austriakiem, któremu w trzech pojedynkach zabrał tylko dwa sety.

Argentyńczycy liczą na pierwszy tytuł swojego zawodnika od triumfu Davida Nalbandiana w 2008 roku, ale nadzieje muszą pokładać już tylko w Federico Delbonisie. Pokonał on w piątek Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza 6:3, 7:5 i w meczu o finał zagra z Aljazem Bedene. Słoweniec postarał się o niespodziankę i po zwycięstwie 6:4, 6:4 wyrzucił z turnieju oznaczonego "piątką" Argentyńczyka Diego Schwartzmana. Delbonis i Bedene zmierzą się ze sobą po raz drugi w głównym cyklu. Sześć lat temu w Barcelonie lepszy w dwóch setach był zawodnik pochodzący z Azul.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)