ATP Sao Paulo: Leonardo Mayer i Joao Domingues wygrali trzygodzinne batalie, broniąc meczboli

Leonardo Mayer oddalił dwa meczbole i po tie breaku trzeciego seta pokonał Gastao Eliasa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Sao Paulo. Piłkę meczową w poniedziałek obronił również Joao Domingues.

Marcin Motyka
Leonardo Mayer WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Leonardo Mayer
Inauguracyjny dzień tegorocznej edycji turnieju ATP w Sao Paulo, kończącego tzw. "Golden Swing", czyli serię imprez głównego cyklu rozgrywanych w lutym na kortach ziemnych w Ameryce Południowej, przyniósł wiele emocji. W najciekawszym pojedynku Leonardo Mayer po niezwykle zaciętej batalii okazał się lepszy od Gastao Eliasa. Po trzech godzinach gry Argentyńczyk wygrał 5:7, 7:6(10), 7:6(5), w drugim secie broniąc dwóch piłek meczowych, a samemu potrzebując aż pięciu szans na zakończenie spotkania w tie breaku decydującej partii.

Rozstawiony z numerem piątym Mayer, który w poniedziałek posłał dwa asy i uzyskał dwa przełamania, w II rundzie zmierzy się z rodakiem, Carlosem Berlocqiem. Argentyńczyk pokonał 3:6, 6:3, 6:2 debiutującego na poziomie ATP World Tour 17-letniego Brazylijczyka Thiago Seybotha Wilda.

Piłkę meczową w poniedziałek obronił również Joao Domingues. W starciu kwalifikantów z Renzo Olivo Portugalczyk oddalił meczbola w dziesiątym gemie trzeciego seta i zwyciężył 2:6, 7:6(5), 7:5 po trzech godzinach i dziewięciu minutach rywalizacji. Domingues, dla którego to pierwszy wygrany pojedynek w głównym cyklu od maja ubiegłego roku, w 1/8 finału stanie naprzeciw Fabio Fogniniego, turniejowej "dwójki".

Federico Delbonis, mistrz Brasil Open sprzed czterech lat, ograł 6:4, 6:4 Roberto Carballesa. - Przyjazd tutaj, do miasta, gdzie wygrałem pierwszy tytuł w karierze, przywołał we mnie miłe wspomnienia - przyznał oznaczony numerem ósmym Argentyńczyk. - Wiedziałem, że czeka mnie mecz z trudnym rywalem. On jest młodym i groźnym tenisistą, niedawno wygrał turniej w Quito i ciągle się rozwija. Ale grałem solidnie, zwłaszcza w końcówkach setów - dodał.

W II rundzie Delbonis zagra z Guillermo Garcią-Lopezem, którego pokonał przed dwoma tygodniami w Buenos Aires. Hiszpan w meczu otwarcia Brasil Open 2018 okazał się lepszy od Geralda Melzera. - Przejście z kortów na otwartym powietrzu do warunków halowych nie jest łatwe. Mecz był bardzo trudny. Musiałem cały czas utrzymywać najwyższy poziom. Naprawdę dobrze poczułem się w końcówce - skomentował Garcia-Lopez.