ATP Dubaj: trudne testy Lucasa Pouille'a i Roberto Bautisty. Malek Jaziri nie zwalnia tempa

Lucas Pouille w trzech setach pokonał Yuichiego Sugitę w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Dubaju. Do półfinału awansowali również Filip Krajonović, Roberto Bautista i Malek Jaziri.

Marcin Motyka
Lucas Pouille Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Lucas Pouille
Po odpadnięciu Grigora Dimitrowa to na Lucasa Pouille'a spadła rola faworyta turnieju ATP w Dubaju. Francuz dzielnie ją znosi, choć to nie oznacza, że wygrywa łatwo i bez problemów. W czwartkowym ćwierćfinale sporo kłopotów sprawił mu Yuichi Sugita. Francuz przetrwał jednak trudne momenty, odrobił stratę seta i pokonał Japończyka 3:6, 6:3, 6:2 w godzinę i 53 minuty.

- Myślę, że po przegranym pierwszym secie zacząłem grać bardziej agresywnie, zwłaszcza na returnie. Stałem blisko linii końcowej, a gdy on serwował drugim podaniem, wchodziłem w kort. To sprawiło, że on był pod presją. I, jak uważam, miało to duże znaczenie dla wyniku meczu - powiedział Pouille, który zapisał na swoim koncie 14 asów, cztery przełamania, 46 zagrań kończących i 41 niewymuszonych błędów.

W półfinale rozstawiony z numerem drugim Francuz zmierzy się z Filipem Krajinoviciem, którego ograł w ubiegłym tygodniu w 1/4 finału imprezy w Marsylii. Serb w ostatnim meczu czwartego dnia Dubai Duty Free Tennis Championships nie dał szans Jewgienijowi Donskojowi (6:1, 6:2).

Roberto Bautista podwyższył na 4-1 bilans bezpośrednich konfrontacji z Borną Coriciem. W czwartek Hiszpan wygrał z Chorwatem 7:6(4), 6:4. - Uważam, że zagrałem bardzo dobrze. Borna jest solidnym tenisistą i trudno go pokonać, ale ja dobrze serwowałem i byłem agresywny - skomentował 29-latek z Castellon, który tym samym awansował do 27. w karierze półfinału turnieju głównego cyklu, ale pierwszego rangi ATP World Tour 500.

O finał oznaczony numerem trzecim Bautista zagra z Malekiem Jazirim. 34-letni Tunezyjczyk w pojedynku posiadaczy dzikich kart okazał się lepszy od młodszego o 16 lat Stefanosa Tsitsipasa i awansował do pierwszego półfinału na poziomie ATP World Tour od sierpnia 2015 roku. - Podczas meczu czułem się zmęczony, ale cieszę się, że wygrałem. To coś wspaniałego. W tym momencie gram najlepszy tenis w karierze - mówił szczęśliwy Jaziri.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)