WTA Indian Wells: dobre otwarcie Simony Halep. Coco Vandeweghe w III rundzie

Rumunka Simona Halep pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą i awansowała do III rundy turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Simona Halep Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Simona Halep
W 2015 roku Simona Halep zdobyła w Indian Wells tytuł. Rumunka była wówczas trzecią rakietą globu. Teraz do kalifornijskiej imprezy przystąpiła jako liderka rankingu. Na początek pokonała 6:4, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 77).

W I secie Halep wróciła z 1:3. W II partii od 3:0 straciła trzy gemy, ale uzyskała przełamanie na 4:3 i utrzymała przewagę do końca. W ciągu 75 minut Rumunka cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała wszystkie sześć break pointów. Kolejną rywalką liderki rankingu będzie Dominika Cibulkova lub Caroline Dolehide.

Petra Martić (WTA 51) wygrała 7:5, 6:4 z Barborą Strycovą (WTA 25). W I partii Czeszka uzyskała przełamanie na 5:4, ale po chwili zmarnowała dwie piłki setowe. W 12. gemie Chorwatka wykorzystała szóstego setbola. W II secie Strycova z 0:2 wyrównała na 2:2, ale w końcówce znów skuteczniejsza była Martić, która przy 5:4 zamknęła spotkanie za pierwszą piłką meczową. W III rundzie tenisistka ze Splitu zmierzy się z Jeleną Ostapenko lub Belindą Bencić.

Coco Vandeweghe (WTA 16) wygrała 6:0, 7:6(6) z Kaią Kanepi (WTA 64). W I secie Amerykanka straciła tylko siedem punktów. W II partii emocji nie brakowało. Nie było w niej przełamań. Przy 5:6 reprezentantka gospodarzy obroniła piłkę setową. W tie breaku Estonka z 2-5 wyrównała na 5-5, ale nie udało się jej doprowadzić do III seta. Vandeweghe wykorzystała drugą piłkę meczową.

W ciągu 85 minut Amerykanka zaserwowała dziewięć asów i obroniła trzy break pointy. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2011 roku w Tokio zwyciężyła Kanepi. Kolejną rywalką Vandeweghe będzie Maria Sakkari (WTA 58), która wygrała 6:4, 6:2 z Ashleigh Barty (WTA 21). W I secie Greczynka wróciła ze stanu 0:2. W całym meczu wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.