WTA Indian Wells: Woźniacka nie straciła serwisu na inaugurację. Kerber znalazła się w opałach

Karolina Woźniacka pewnie awansowała do III rundy turnieju BNP Paribas Open 2018 na kortach twardych w Indian Wells. W opałach znalazła się Andżelika Kerber, której mecz przerwały opady deszczu. Na kort nie wyszły Wiktoria Azarenka i Sloane Stephens.

Rafał Smoliński
Karolina Woźniacka Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Rozstawiona z drugim numerem Karolina Woźniacka męczyła się tylko trochę w premierowej odsłonie, w której potrzebowała dziewięciu break pointów, aby złamać opór Hiszpanki Lary Arruabarreny. W drugim secie mistrzyni zawodów w Indian Wells z 2011 roku poszło już znacznie sprawniej i po 87 minutach cieszyła się z wygranej 6:4, 6:1. Dunka nie straciła w sobotę nawet podania. Teraz na drodze aktualnej wiceliderki rankingu WTA do IV rundy stanie w poniedziałek Białorusinka Alaksandra Sasnowicz.

W 1/16 finału po dwusetowym pojedynku znalazła się również oznaczona "siódemką" Caroline Garcia. Francuzka w każdym secie pojedynku z Jennifer Brady była lepsza od Amerykanki o jedno przełamanie i po 84 minutach wygrała pewnie 6:4, 6:4. Było to ich drugie spotkanie w głównym cyklu, bowiem w zeszłym roku reprezentantka Trójkolorowych zwyciężyła na mączce w Strasburgu. O miejsce w IV rundzie imprezy BNP Paribas Open 2018 Garcia zagra w poniedziałek z Australijką Darią Gawriłową.

Broniąca tytułu Rosjanka Jelena Wiesnina będzie musiała do niedzieli poczekać na kolejną rywalkę. Spotkanie jej rodaczki Jekateriny Makarowej z Andżeliką Kerber zostało bowiem przerwane na początku drugiego seta z powodu opadów deszczu. W premierowej odsłonie Rosjanka wygrała pierwsze trzy gemy, ale przegrała trzy kolejne. Niemka nie poszła jednak za ciosem i następne trzy gemy padły łupem Makarowej, która zwyciężyła tym samym 6:3. Grające ze sobą po raz 14. tenisistki (bilans 7-6 dla "Angie") opuściły kort, gdy reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów miała break pointa w gemie otwierającym drugiego seta.

Na kort w ogóle nie wyszły w sobotę Wiktoria Azarenka i Sloane Stephens. Białorusinka i Amerykanka miały zamknąć zmagania na korcie centralnym, ale inne plany miała pogoda. Panie zmierzą się więc ze sobą dopiero w niedzielę. Na zwyciężczynię tego spotkania czeka już w III rundzie Rosjanka Daria Kasatkina.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 8,648 mln dolarów
sobota, 10 marca

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 2) - Lara Arruabarrena (Hiszpania, Q) 6:4, 6:1
Caroline Garcia (Francja, 7) - Jennifer Brady (USA) 6:4, 6:4
Sloane Stephens (USA, 13) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) *przełożony na niedzielę
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Andżelika Kerber (Niemcy, 10) 6:3 *do dokończenia

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Karolina Woźniacka wygra turniej w Indian Wells?