WTA Indian Wells: Serena odprawiła Kiki Bertens. Będzie mecz sióstr Williams

Amerykanka Serena Williams pokonała Holenderkę Kiki Bertens w II rundzie turnieju BNP Paribas Open na kortach twardych w Indian Wells.

Serena Williams Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: Serena Williams
Serena Williams wróciła do WTA Tour po urodzeniu dziecka. Rozgrywa pierwszy turniej od Australian Open 2017. Na początek Amerykanka odprawiła Zarinę Dijas, a w II rundzie pokonała 7:6(5), 7:5 Kiki Bertens (WTA 29). W I secie meczu z Holenderką zdobywczyni 23 wielkoszlemowych tytułów w singlu wróciła z 1:3 i 3:5. W partii tej mogła przegrywać 1:4 ze stratą dwóch przełamań, ale obroniła break pointa.

W trwającym godzinę i 52 minuty spotkaniu Williams cztery razy straciła podanie, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Amerykance naliczono 22 kończące uderzenia i 34 niewymuszone błędy. Bertens miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 28 pomyłek. Serena podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Holenderką.

W III rundzie Amerykanka zmierzy się ze swoją siostrą Venus Williams. Będzie to ich 29. starcie (bilans 17-11 dla Sereny). W Indian Wells nigdy wcześniej ze sobą nie grały. W 2001 roku miały się spotkać w półfinale, ale Venus oddała ten mecz walkowerem. Rodzina Williams została wygwizdana podczas spotkania finałowego (Serena pokonała w nim Kim Clijsters) i później Amerykanki przez wiele lat nie grały w Kalifornii.

Julia Görges (WTA 12) wróciła z 1:3 w I secie i wygrała 6:4, 6:1 z Natalią Wichliancewą (WTA 91). W ciągu 99 minut Niemka zaserwowała osiem asów i obroniła siedem z ośmiu break pointów. W III rundzie zmierzy się z Anastasiją Sevastovą (WTA 20), która pokonała 6:2, 2:6, 6:1 Monikę Puig (WTA 83). W trwającym godzinę i 50 minut spotkaniu Łotyszka posłała pięć asów i zamieniła na przełamanie sześć z 14 okazji.

Daria Kasatkina (WTA 19) prowadziła 6:2, 5:2 z Kateriną Siniakovą (WTA 48), gdy Czeszka skreczowała. W trwającym 73 minuty meczu Rosjanka obroniła osiem z 10 break pointów, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu okazji na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Sloane Stephens lub Wiktoria Azarenka.

Broniąca tytułu Jelena Wiesnina (WTA 24) wygrała 2:6, 6:1, 6:1 z Catherine Bellis (WTA 45). W ciągu 94 minut Amerykanka popełniła siedem podwójnych błędów i sześć razy straciła podanie. W III rundzie Rosjanka zagra z Andżeliką Kerber lub Jekateriną Makarową. Daria Gawriłowa (WTA 26) pokonała 7:6(3), 6:2 Yaninę Wickmayer (WTA 115). W I secie Australijka wróciła ze stanu 2:5.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto awansuje do IV rundy turnieju WTA w Indian Wells?