ATP Indian Wells: Borna Corić wygrał bój młodych-zdolnych z Taylorem Fritzem. Hyeon Chung w ćwierćfinale

Borna Corić w trzech setach pokonał Taylora Fritza w IV rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Do ćwierćfinału awansował także inny młody-zdolny, Hyeon Chung.

Marcin Motyka
Borna Corić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Borna Corić
21-letni Borna Corić i o rok młodszy Taylor Fritz to czołowi przedstawiciele tzw. pokolenia "Next Gen", czyli grupy tenisistów, urodzonych w drugiej połowie lat 90. XX wieku, którzy w niedalekiej przyszłości mają zastąpić na piedestale współczesne największe gwiazdy. Obaj uznawani są za graczy niebywale utalentowanych i w środę to potwierdzili, tworząc świetne widowisko.

Corić, który w drodze do IV rundy BNP Paribas Open 2018 stracił ledwie dziewięć gemów, zdominował pierwszego seta, wygrywając 6:2. Z kolei w drugim Fritz prowadził już 5:3, lecz wypuścił z rąk przewagę i o wszystkim decydować musiał tie break. Rozstrzygającą rozgrywkę Amerykanin wygrał 8-6, przy stanie 5-6 broniąc meczbola.

Trzecią odsłonę Fritz rozpoczął, jak mógł - od przełamania i prowadzenia 2:0. Corić jednak odrobił stratę i wyszedł na 3:2. Zachęcany dopingiem miejscowej publiczności reprezentant gospodarzy nie rezygnował z ataków, ale nie wytrzymał napięcia. Najpierw, przy stanie 4:4, zmarnował break pointa, a w kolejnym gemie przy meczbolu dla Chorwata popełnił podwójny błąd serwisowy.

Dla tenisisty z Zagrzebia to trzeci w karierze ćwierćfinał imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000. Poprzednio w tej fazie zmagań złotej serii znalazł się w 2016 roku w Cincinnati i w ubiegłym sezonie w Madrycie. O premierowy półfinał powalczy z lepszym z pary Pablo Carreno - Kevin Anderson.

Do 1/4 finału awansował również inny przedstawiciel grupy "Next Gen", Hyeon Chung. 21-letni Koreańczyk nie miał problemów z wyeliminowaniem starszego o 11 lat Pablo Cuevasa. Rozstawiony z numerem 23. Chung zwyciężył 6:1, 6:3 w 68 minut, wykorzystując sześć z 11 break pointów, i w kolejnej fazie zmierzy się z Rogerem Federerem bądź Jeremym Chardym.

Philipp Kohlschreiber w niespełna półtorej godziny pokonał 6:4, 7:6(1) Pierre'a-Huguesa Herberta, serwując trzy asy i uzyskując dwa przełamania. Dla Niemca to piąty w karierze awans do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000, ale pierwszy od sierpnia 2010 roku.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,972 mln dolarów
środa, 14 marca

IV runda gry pojedynczej:

Hyeon Chung (Korea Południowa, 23) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 30) 6:1, 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 31) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:4, 7:6(1)
Borna Corić (Chorwacja) - Taylor Fritz (USA) 6:2, 6:7(6), 6:4