ATP Indian Wells: Milos Raonić w półfinale. Sam Querrey nie zawita do Top 10

Milos Raonić awansował do półfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Kanadyjczyk pokonał w trzech setach Sama Querreya, który stracił szansę na debiut w Top 10 światowego rankingu.

Rafał Smoliński
Milos Raonić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Milos Raonić
Kanadyjczyk i Amerykanin spotkali się po raz piąty w głównym cyklu. W 2012 rok Sam Querrey był lepszy w wielkoszlemowym Wimbledonie oraz w halowej imprezie w Paryżu. Potem wygrywał już tylko Milos Raonić, który zwyciężył w San Jose (2013) i Wimbledonie 2016. W piątek reprezentant Kraju Klonowego Liścia triumfował trzeci raz z rzędu, dzięki czemu wystąpi w sobotnim półfinale BNP Paribas Open 2018.

Piątkowy ćwierćfinał lepiej zaczął Querrey, który przełamał już w gemie otwarcia. Potem obaj panowie uważnie pilnowali własnego podania, aż nadszedł czas, gdy reprezentant gospodarzy miał serwować po zwycięstwo w secie. Jak to często u niego bywa, coś się w jego grze zacięło i natychmiast wykorzystał to przeciwnik. Raonić wygrał od stanu 3:5 cztery gemy z rzędu i w efekcie całą premierową odsłonę.

W drugiej partii Amerykanin nie popełnił błędów z poprzedniej części spotkania. Serwował znakomicie i przełamał w trzecim oraz siódmym gemie. Decydującego seta obaj tenisiści zaczęli pewnie. Przy stanie 4:3 do ataku ruszył Kanadyjczyk, a Querrey znów pokazał, że w kluczowym momencie nie potrafi zachować chłodnej głowy. Tenisista z USA stracił serwis, co natychmiast wykorzystał rywal. Finalista Wimbledonu 2016 oddalił dwa break pointy, po czym zwieńczył pojedynek przy drugiej piłce meczowej wynikiem 7:5, 2:6, 6:3.

Raonić awansował do pierwszego półfinału zawodów rangi ATP World Masters 1000 od halowego turnieju rozgrywanego w 2016 roku w Paryżu. W sobotę na drodze Kanadyjczyka stanie Argentyńczyk Juan Martin del Potro, który w trzech setach pokonał Niemca Philippa Kohlschreibera. Natomiast Querrey zmarnował szansę na premierowy finał w imprezie tej rangi. Do tego Amerykanin stracił szansę, aby 19 marca 2018 roku zadebiutować w Top 10 rankingu ATP. Do tego grona po raz pierwszy zawita Francuz Lucas Pouille.