WTA Miami: trudna przeprawa Alaksandry Sasnowicz. Amanda Anisimova zagra z Garbine Muguruzą

Białorusinka Alaksandra Sasnowicz pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego w Miami.

Alaksandra Sasnowicz Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Alaksandra Sasnowicz
W I rundzie Miami Open Kristyna Pliskova (WTA 80) była blisko zwycięstwa. Czeszka prowadziła 6:1, 5:3 oraz w trzecim secie 4:1 i 5:3, ale ostatecznie przegrała 6:1, 6:7(5), 5:7 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 46) po dwóch godzinach i pięciu minutach walki. Leworęczna tenisistka z Pragi zaserwowała 13 asów i zdobyła 45 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu, ale została przełamana pięć razy. Kolejną rywalką Białorusinki będzie Anastazja Pawluczenkowa.

Timea Babos (WTA 47) wygrała 7:6(5), 6:3 z Moną Barthel (WTA 65). W pierwszym secie Niemka nie wykorzystała trzech piłek setowych przy 5:4, 40-0. W ciągu 95 minut Węgierka obroniła osiem z 11 break pointów. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Jelena Ostapenko.

Maria Sakkari (WTA 52) pokonała 7:5, 6:1 Aleksandrę Krunić (WTA 49). Greczynka odparła 11 z 12 break pointów. Kirsten Flipkens (WTA 71) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:2, 6:3 z Mihaelą Buzarnescu (WTA 39). W II rundzie Belgijka zmierzy się z broniącą tytułu Johanną Konta.

Amanda Anisimova (WTA 130) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:2 Qiang Wang (WTA 53). Amerykanka zdobyła 35 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Kolejną rywalką 16-letniej reprezentantki gospodarzy będzie Garbine Muguruza.

Bernarda Pera (WTA 105) pokonała 7:5, 6:4 Larę Arruabarrenę (WTA 68). Amerykanka prowadziła 7:5, 5:0, ale mecz zakończyła dopiero przy stanie 7:5, 5:4, gdy przełamała rywalkę. Reprezentantka USA wykorzystała 10. piłkę meczową. Claire Liu (WTA 230) popełniła 10 podwójnych błędów, ale też odparła sześć z siedmiu break pointów i pokonała 6:3, 6:1 Whitney Osuigwe (WTA 621).