WTA Miami: Alison van Uytvanck lepsza od Kateryny Bondarenko. Belgijka rywalką Agnieszki Radwańskiej

Belgijka Alison van Uytvanck pokonała Ukrainkę Katerynę Bondarenko i zagra z Agnieszką Radwańską w II rundzie turnieju Miami Open.

Alison van Uytvanck Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Alison van Uytvanck
Alison van Uytvanck (WTA 51) i Kateryna Bondarenko (WTA 73) stoczyły trzysetową batalię w I rundzie turnieju w Miami. Górą była Belgijka, która zwyciężyła 6:7(3), 7:5, 6:1 po dwóch godzinach i 23 minutach walki. Obie tenisistki osiągnęły po jednym wielkoszlemowym ćwierćfinale. Van Uytvanck dokonała tego w Rolandzie Garrosie 2015, a Bondarenko w US Open 2009.

W pierwszym secie Bondarenko wróciła ze stanu 2:4, ale w drugim nie wykorzystała prowadzenia 2:0. Przy stanie 7:6, 5:4 Ukrainka oddała podanie tracąc cztery punkty od 30-0. W trzeciej partii van Uytvanck odskoczyła na 3:0. W piątym gemie Bondarenko zmarnowała dwa break pointy, a w szóstym straciła serwis i już się nie podniosła. Belgijka spotkanie zakończyła za drugą piłką meczową.

W II rundzie van Uytvanck będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej. Obie tenisistki zmierzą się po raz trzeci. Polka odniosła gładkie zwycięstwa w Brukseli (2012) i Pucharze Federacji (2013). W ubiegłym sezonie w II rundzie Rolanda Garrosa Belgijka urwała krakowiance seta.

Ajla Tomljanović (WTA 90) pokonała 3:6, 6:4, 7:5 Łesia Curenko (WTA 41). W trzecim secie Australijka wróciła ze stanu 0:4 i 2:5. W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu Ukrainka popełniła 10 podwójnych błędów. W II rundzie Tomljanović zmierzy się ze Sloane Stephens, mistrzynią US Open 2017.

Johanna Larsson (WTA 76) zwyciężyła 4:6, 7:6(5), 7:5 Katerinę Siniakovą (WTA 54). W pierwszym secie Szwedka nie wykorzystała prowadzenia 4:2, a w trzecim od 5:2 straciła trzy gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W trwającym trzy godziny i sześć minut meczu tenisistka z Helsingborgu zdobyła o cztery punkty więcej od Czeszki (126-122). W II rundzie Larsson spotka się z Andżeliką Kerber.

Beatriz Haddad Maia (WTA 64) pokonała 7:6(3), 6:2 Heather Watson (WTA 72). W ciągu 96 minut Brazylijka zdobyła 32 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z czterech break pointów. Tylko cztery gemy rozegrały Christina McHale (WTA 91) i Kaia Kanepi (WTA 59). Estonka prowadziła 3:1, ale skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi.