WTA Charleston: Caroline Garcia i Daria Kasatkina w III rundzie. Wygrane Ashleigh Barty i Jeleny Wiesniny

Francuzka Caroline Garcia pokonała Amerykankę Varvarę Lepchenko i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego w Charleston.

Caroline Garcia Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Drugiego dnia turnieju w Charleston zostały rozegrane dwa mecze II rundy. Caroline Garcia (WTA 7) pokonała 6:2, 6:3 Varvarę Lepchenko (WTA 72). W ciągu 76 minut Francuzka zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu, obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Alize Cornet lub Polona Hercog.

Daria Kasatkina (WTA 12) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:2 Christinę McHale (WTA 86). W pierwszym i trzecim secie broniąca tytułu Rosjanka miała serię sześciu z rzędu zdobytych gemów, wróciła odpowiednio z 0:3 i 0:2. W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu tenisistka z Togliatti pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 19 break pointów.

W 1/8 finału Kasatkina zmierzy się z Claire Liu lub Iriną-Camelią Begu (WTA 38). W I rundzie Amerykanka odprawiła Magdę Linette, a Rumunka pokonała 6:3, 6:4 hiszpańską kwalifikantkę Georginę Garcię-Perez (WTA 154). W ciągu 99 minut tenisistka z Bukaresztu zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji.

W II rundzie zameldowały się Ashleigh Barty (WTA 18) i Jelena Wiesnina (WTA 42). Australijka zaserwowała sześć asów oraz obroniła dwa break pointy i pokonała 6:3, 6:2 Sofię Kenin (WTA 85). Rosjanka zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:2 Madison Brengle (WTA 80). W meczu było 16 przełamań, z czego dziewięć dla zawodniczki z Soczi.

Samantha Stosur (WTA 57) przegrała 2:6, 4:6 z Kristie Ahn (WTA 107). Amerykanka odparła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Australijka to triumfatorka turnieju w Charleston z 2010 roku. Sara Errani (WTA 95) pokonała 6:4, 6:4 Eugenie Bouchard (WTA 111). Włoszka zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji.

Taylor Townsend (WTA 118) wygrała 6:3, 6:4 z Heather Watson (WTA 71). W drugim secie Brytyjka nie wykorzystała prowadzenia 4:2 i trzech okazji na 5:2. W trwającym godzinę i 48 minut spotkaniu tenisistka z Guernsey zamieniła na przełamanie tylko pięć z 21 okazji. Tatjana Maria (WTA 61) rozbiła 6:3, 6:0 Lauren Davis (WTA 126). Niemka zdobyła 54 z 80 rozegranych punktów.

W starciu Czeszek Kristyna Pliskova (WTA 77) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:1 Katerinę Siniakovą (WTA 54). Beatriz Haddad Maia (WTA 63) nie wykorzystała prowadzenia 6:4, 4:2 oraz piłki meczowej w tie breaku drugiej partii meczu z Larą Arruabarreną (WTA 84). Przy stanie 6:4, 6:7(6), 0:1 Brazylijka skreczowała z powodu kontuzji lewego nadgarstka.

Ashleigh Barty (Australia, 9) - Sofia Kenin (USA) 6:3, 6:2
Irina-Camelia Begu (Rumunia, 13) - Georgina Garcia-Perez (Hiszpania, Q) 6:3, 6:4
Jelena Wiesnina (Rosja, 16) - Madison Brengle (USA) 6:3, 2:6, 6:2
Kristyna Pliskova (Czechy) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:4, 6:1
Taylor Townsend (USA) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:3, 6:4
Tatjana Maria (Niemcy) - Lauren Davis (USA) 6:3, 6:0
Kristie Ahn (USA) - Samantha Stosur (Australia) 6:2, 6:4
Lara Arruabarrena (Hiszpania) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia) 4:6, 7:6(6), 1:0 i krecz
Sara Errani (Włochy, WC) - Eugenie Bouchard (Kanada) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Caroline Garcia awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Charleston?