WTA Charleston: Alize Cornet lepsza od Caroline Garcii. Efektowny awans Darii Kasatkiny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet

Rozstawiona z numerem pierwszym Caroline Garcia przegrała z Alize Cornet w III rundzie turnieju WTA Premier odbywającego się na zielonej mączce w Charleston.

W walce o ćwierćfinał Volvo Car Open doszła do starcia dwóch Francuzek. Rozstawiona z numerem pierwszym Caroline Garcia (WTA 7) uległa 7:5, 1:6, 4:6 Alize Cornet (WTA 37). W I secie niżej notowana reprezentantka Trójkolorowych z 0:4 wyrównała na 5:5, ale przegrała dwa kolejne gemy. W II partii tenisistka z Nicei zdecydowanie dominowała na korcie. W decydującej odsłonie Garcia z 0:2 wyrównała na 2:2, ale Cornet uzyskała przełamanie na 3:2 i utrzymała przewagę do końca.

W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu Cornet cztery razy straciła podanie, a sama wykorzystała sześć z 16 break pointów. Tenisistka z Nicei poprawiła na 2-3 bilans meczów z Garcią i awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie (po Brisbane). Powalczy o drugi półfinał w Charleston (2008).

Kolejną rywalką Cornet będzie Kiki Bertens (WTA 27), która pokonała 6:2, 6:4 Fanny Stollar (WTA 219). W ciągu 85 minut Holenderka obroniła pięć break pointów, a sama wykorzystała trzy z dziewięciu szans na przełamanie. Tenisistka z Wateringen osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od października (Luksemburg) i pierwszy w karierze w Charleston.

Daria Kasatkina (WTA 12) rozbiła 6:2, 6:1 Irinę-Camelię Begu (WTA 38). W trwającym 63 minuty spotkaniu Rosjanka zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji i zdobyła 57 z 92 rozegranych punktów. W ćwierćfinale obrończyni tytułu zmierzy się z Julią Görges (WTA 13), która wygrała 7:6(4), 6:3 z Naomi Osaką (WTA 21). W I secie Niemka wróciła z 1:4 i 3:5. W trwającym 90 minut meczu zaserwowała osiem asów.

Madison Keys (WTA 14) posłała osiem asów i pokonała 6:4, 6:3 Camilę Giorgi (WTA 64). Kolejną rywalką finalistki US Open 2017 będzie Bernarda Pera (WTA 101), która zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:4 Sarę Errani (WTA 95). W III secie Włoszka nie wykorzystała prowadzenia 2:0 oraz break pointa na 3:0. W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu była piąta rakieta globu popełniła 10 podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Pera awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu.

Anastasija Sevastova (WTA 16) pokonała 6:3, 6:4 Ashleigh Barty (WTA 18). Łotyszka zdobyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Kristyna Pliskova (WTA 77), która zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:2 Jelenę Wiesninę (WTA 42). W ciągu godziny i 40 minut Czeszka zaserwowała pięć asów i zgarnęła 28 z 32 puntów przy własnym pierwszym serwisie.

Volvo Car Open, Charleston (USA) WTA Premier, kort ziemny, pula nagród 800 tys. dolarów czwartek, 5 kwietnia

III runda gry pojedynczej:

Daria Kasatkina (Rosja, 3) - Irina-Camelia Begu (Rumunia, 13) 6:2, 6:1 Julia Görges (Niemcy, 5) - Naomi Osaka (Japonia, 10) 7:6(4), 6:3 Madison Keys (USA, 7) - Camila Giorgi (Włochy) 6:4, 6:3 Anastasija Sevastova (Łotwa, 8) - Ashleigh Barty (Australia, 9) 6:3, 6:4 Kiki Bertens (Holandia, 12) - Fanny Stollar (Węgry, Q) 6:2, 6:4 Alize Cornet (Francja, 14) - Caroline Garcia (Francja, 1) 5:7, 6:1, 6:4 Kristyna Pliskova (Czechy) - Jelena Wiesnina (Rosja, 16) 6:3, 1:6, 6:2 Bernarda Pera (USA) - Sara Errani (Włochy, WC) 6:3, 2:6, 6:4

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Charleston?