Cykl ITF: Iga Świątek mistrzynią w Pelham. Turniej wygrała bez straty seta

Iga Świątek bez straty seta wygrała turniej ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w Pelham. 16-letnia Polka sięgnęła w niedzielę po najcenniejsze trofeum w dotychczasowej zawodowej karierze.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek
Trzy gemy stracone w eliminacjach, 18 straconych gemów w głównej drabince i osiem wygranych spotkań z rzędu. Z takim rewelacyjnym bilansem zakończyła występ w Pelham Iga Świątek (WTA 692). A to dopiero początek, ponieważ utalentowana warszawianka nie kończy jeszcze zmagań na amerykańskiej mączce. Prowadząca ją agencja Warsaw Sports Group zaplanowała jej pięciotygodniowy pobyt za Atlantykiem.

Nasza reprezentantka w niedzielnym pojedynku o tytuł spotkała się z Allie Kiick (WTA 351). Mecz rozpoczął się z opóźnieniem paru godzin, ale dla Polki nie stanowiło to żadnego problemu. Amerykanka podjęła zresztą walkę tylko w pierwszych gemach. Od stanu 2:2 na korcie rządziła tenisistka z Warszawy, która wygrała 10 gemów z rzędu i po zaledwie 49 minutach triumfowała pewnie 6:2, 6:0.

Świątek wywalczyła w niedzielę piąty tytuł na zawodowych kortach, ale pierwszy w imprezie rangi ITF o puli nagród 25 tys. dolarów. Dotychczas wygrywała tylko w najmniejszych rangą futuresach (Sztokholm 2016, Bergamo i Gyor 2017, Szarm el-Szejk 2018). Za zwycięstwo w Pelham otrzyma 51 punktów do rankingu WTA, co powinno ją wywindować w notowaniu z 23 kwietnia 2018 roku w okolice 420. pozycji.