ATP Barcelona: Martin Klizan prawie urwał seta Rafaelowi Nadalowi. David Goffin ostatnim półfinalistą

Rafael Nadal i David Goffin spotkają się w sobotnim półfinale turnieju ATP World Tour 500 na kortach ziemnych w Barcelonie. W piątek Hiszpan dał się w jednym secie zaskoczyć pogromcy Novaka Djokovicia, Martinowi Klizanowi.

Rafał Smoliński
Rafael Nadal Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Martin Klizan wie, jak grać z Rafaelem Nadalem, wszak cztery lata temu pokonał go w ćwierćfinale imprezy ATP World Tour 500 w Pekinie. Jednak inaczej rywalizuje się z Hiszpanem na jego ukochanej mączce, na której 10-krotnie triumfował on w Barcelonie. W piątek Rafa zaczął od wygrania premierowej odsłony 6:0, ale na początku drugiej partii dość niespodziewanie stracił serwis.

Hiszpan miał spore problemy z odrobieniem tego breaka. Słabo funkcjonował return i doszło nawet do tego, że w 10. gemie Słowak podawał po zwycięstwo w tej części spotkania. I miał trzy piłki setowe, tylko że żadnej z nich nie wykorzystał. Nadal w końcu wypracował okazję na powrót do gry, a zepsuty forhend Klizana dał mu upragnione wyrównanie. Ostatecznie tenisista z Majorki zwyciężył 6:0, 7:5, dzięki czemu powiększył do 42 serię kolejno wygranych setów na kortach ziemnych.

Ostatnim półfinalistą został David Goffin. W starciu z Roberto Bautistą Belg przegrał premierową odsłonę po tie breaku, ale bardzo dobrze zagrał w dwóch kolejnych. W drugim secie trzykrotnie przełamał serwis Hiszpana, na co rywal odpowiedział tylko raz, zaś w trzecim uczynił to dwukrotnie. Tym samym zwyciężył ostatecznie 6:7(3), 6:2, 6:2 i poprawił na 3-2 bilans spotkań z reprezentantem gospodarzy w głównym cyklu. W sobotę Goffin zmierzy się z Nadalem, z którym na mączce przegrał rok temu w Monte Carlo i Madrycie. Belg był za to lepszy w fazie grupowej londyńskich Finałów ATP World Tour, z których Rafa wycofał się później z powodu kontuzji kolana.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)