ATP Rzym: Nishikori i Goffin bez poślizgu na rzymskiej mączce. Japończyk sprawdzi Dimitrowa

Kei Nishikori i David Goffin awansowali do II rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Japończyk pokonał w dwóch setach Feliciano Lopeza, zaś Belg nie dał szans Leonardo Mayerowi.

Rafał Smoliński
Kei Nishikori Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kei Nishikori
Przeciwnikiem Keia Nishikoriego był Feliciano Lopez, który od przyszłego roku będzie dyrektorem Mutua Madrid Open. Tradycji stało się zadość, bowiem ich spotkanie zostało rozstrzygnięte w dwóch setach. W premierowej odsłonie doszło do tie breaka, zaś w drugiej partii reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni był lepszy o jedno przełamanie.

Japończyk wygrał 7:6(5), 6:4, poprawił na 4-3 bilans gier z Hiszpanem i w II rundzie spotka się z Grigorem Dimitrowem. Ostatni raz obaj grali ze sobą w finale zawodów Brisbane International 2017, w których triumfował Bułgar. Nishikori prowadzi w ich bezpośredniej rywalizacji 3-1.

Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Leonardo Mayerem nie miał David Goffin. Belg potrzebował zaledwie 61 minut, aby rozgromić pierwszego rywala na rzymskiej mączce 6:1, 6:2. Co ciekawe, obaj spotkali się po raz drugi we włoskiej stolicy. Dwa lata temu Argentyńczyk prowadził w meczu I rundy 6:2, 5:3, lecz przegrał w trzech setach. Kolejnym przeciwnikiem Goffina w międzynarodowych mistrzostwach Italii będzie zawodnik gospodarzy Marco Cecchinato.

Oznaczony "10" Hiszpan Pablo Carreno potrzebował trzech setów, aby pokonać Amerykanina Jareda Donaldsona 6:4, 3:6, 6:0. Holender Robin Haase wrócił ze stanu 0-1 w setach i zwyciężył Rosjanina Daniła Miedwiediewa 3:6, 6:4, 6:1. W II rundzie zameldował się również Aljaz Bedene, który pokonał Luksemburczyka Gillesa Mullera 6:4, 6:4. Słoweniec spotka się teraz z Kevinem Andersonem z RPA.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)