WTA Rzym: Alicja Rosolska i Abigail Spears przegrały z Darią Gawriłową i Su-Wei Hsieh

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears na I rundzie zakończyły udział w grze podwójnej turnieju WTA Premier 5 na kortach ziemnych w Rzymie.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W ubiegłym tygodniu w Madrycie Alicja Rosolska i Abigail Spears doszły do ćwierćfinału. W Rzymie Polka i Amerykanka odpadły już w I rundzie. We wtorek przegrały 4:6, 4:6 z Australijką Darią Gawriłową i Tajwanką Su-Wei Hsieh.

W pierwszym secie Rosolska i Spears z 0:3 wyrównały na 4:4, ale straciły dwa kolejne gemy. W drugiej partii Polka i Amerykanka nie wykorzystały prowadzenia 3:1. W ciągu 74 minut Gawriłowa i Hsieh zamieniły na przełamanie pięć z 16 szans. Australijka i Tajwanka zdobyły o cztery punkty więcej od rywalek (59-55).

Dla Rosolskiej był to 11. występ na Foro Italico w Rzymie. Polce dwa razy udało się awansować do ćwierćfinału, w 2010 roku z Kazaszką Jarosławą Szwiedową i pięć lat później z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski. Taki rezultat w stolicy Włoch dwa razy zanotowała również Spears, ze swoją rodaczką Raquel Atawo (2016) i Słowenką Katariną Srebotnik (2017).

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 3,351 mln euro
wtorek, 15 maja

I runda gry podwójnej:

Daria Gawriłowa (Australia) / Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) 6:4, 6:4

Czy w 2018 roku Alicja Rosolska i Abigail Spears zdobędą tytuł?