Challenger Lizbona: Tomasz Bednarek i Hunter Reese kontynuują występy na portugalskiej mączce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek i partnerujący mu Amerykanin Hunter Reese awansowali do ćwierćfinału zmagań w grze podwójnej w rozgrywanym na kortach ziemnych challengerze w stolicy Portugalii, Lizbonie (pula nagród 43 tys. euro).

Tomasz Bednarek i Hunter Reese kontynuują występy na portugalskiej mączce. W ubiegłym tygodniu Polak i partnerujący mu Amerykanin dotarli do ćwierćfinału zmagań w Bradze. Z kolei w tym stanęli na starcie challengera w stolicy tego kraju, Lizbonie.

W poniedziałek, w I rundzie imprezy Lisboa Belem Open, Bednarek i Reese zmierzyli się z Liamem Broadym i Scottem Claytonem. Ten pojedynek pierwotnie miał zostać rozegrany na bocznym korcie, lecz został przeniesiony na centralny. Zmiana obiektu nie przeszkodziła Polakowi i jego partnerowi, którzy pokonali Brytyjczyków 6:2, 6:3.

Spotkanie trwało godzinę i dwie minuty. W tym czasie Bednarek i Reese zaserwowali dwa asy, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali pięć z dziesięciu break pointów i łącznie zdobyli 57 punktów, o 17 więcej od rywala.

W ćwierćfinale przeciwnikami tenisisty z Pabianic i jego partnera będą rozstawieni z numerem trzecim Sergio Galdos z Peru i Brazylijczyk Fabricio Neis bądź portugalscy posiadacze dzikiej karty Tiago Cacao i Pedro Sousa.

Lisboa Belem Open, Lizbona (Portugalia) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro wtorek, 15 maja

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Hunter Reese (USA) - Liam Broady (Wielka Brytania) / Scott Clayton (Wielka Brytania) 6:2, 6:3

ZOBACZ WIDEO Michał Kołodziejczyk: Wybór 35 zawodników na MŚ to show. Rozbudza wyobraźnię kibiców

Źródło artykułu: