ATP Lyon: dwa maratony na otwarcie turnieju. Radu Albot rywalem Johna Isnera

Radu Albot w trzech setach pokonał Federico Delbonisa i w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Lyonie zagra z Johnem Isnerem. We francuskim starciu Calvin Hemery wygrał z Correntinem Moutetem.

Marcin Motyka
WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak
W ubiegłym roku Lyon powrócił do kalendarza rozgrywek głównego cyklu. Trzecie największe co do wielkości miasto Francji w latach 1987-2009 organizowało halowy turniej na kortach twardych, który był rozgrywany jesienią. Od minionego sezonu w stolicy departamentu Rodan tenisiści rywalizują na ceglanej mączce.

Mecz otwarcia tegorocznej edycji Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes trwał aż dwie godziny i 40 minut. Właśnie tyle czasu potrzebował Radu Albot, aby wyjść zwycięsko z trzysetowej batalii z Federico Delbonisem. Ostatecznie Mołdawianin pokonał leworęcznego Argentyńczyka 6:7(7), 7:5, 6:4.

Licząc również rozgrywki rangi ATP Challenger Tour, dla Albota to pierwszy mecz wygrany mecz po serii siedmiu porażek z rzędu. O kolejną wygraną 28-latek z Kiszyniowa powalczy z rozstawionym z numerem drugim Johnem Isnerem. Z Amerykaninem ma bilans 1-1.

Drugi niedzielny pojedynek także był niezwykle długim i dramatycznym widowiskiem. Po dwóch godzinach i 47 minutach Calvin Hemery wygrał 6:7(4), 6:4, 6:3 ze swoim rodakiem, 19-letnim Corentinem Moutetem, posiadaczem dzikiej karty. - To był trudny mecz zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Choć przegrałem pierwszego seta, musiałem zachować spokój - powiedział Francuz.

W niedzielę rozegrano także decydujące mecze kwalifikacji. Awans do głównej drabinki wywalczyli Laslo Djere, Filip Horansky, Jose Hernandez i Jordi Samper.

Opeb Parc Auvergne-Rhone-Alpes, Lyon (Francja)